| Lalysuka a întrebat:

AJUTOR! Dau funda. Deci, sunt intr-a 7a si am note bune 10, 9, 8 dar nu asta e problema. Problema e ca mai este o colega in clasa care nu prea acorda foarte mare importanta unor obiecte, dar are note mai mari uneori mai mari decat ale mele, fiindca sta in banca cu cel mai destept baiat si mai si copie. Si mie imi este ciuda pentru. ca eu am in fata 2 fete ce au note de 1, 2.5, ca si coleg am un baiat care abia trece clasa. Ei si fata de ex. azi am luat 9 la mat si ea a luat 10, logik. Si tot sarea in sus de bucurie, se lauda ca si cum ar fi ras de mine intr-un mod indirect. Si eu cand iau note mai mari niciodata nu fac asa pentru ca totusi am obraz. Tinand cont ca suntem vecine de bloc si ea este EXTREM de IMPERTINENTA cum fac sa fiu mai impunatoare, deoarece o alta prietena de-a noastra este mai intepata din fire, iar cand acea fata ia note mai mici nu ii zice nimic, doar de mine stie sa isi bata joc. AJUTOR! Multumesc ca ati avut rabdare sa imi citit povestea.

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai si eu sunt tot a7a.Si eu am o colega care e fenomenala! La fel ca tipa de acre tu povesteti. De exemplu mie mi-a pus 8 la isto. si ei 9 si nu a stiut nimic. mrg...chatterbox. putin imi pasa. Chestia este ca acum ea zice ca eu nu imi pot avea media 10 generala(ce-o freaca pe ea griaj nu stiu).
La mine a reactionat o f buan pr de-a ei acre mi-a zis :Oricum ti-a scricat media ala. nu cred ca o sa mai ai media cea mai mare. La care eu m-am uitat asa la ea si i-am zis big grine unde sti tu? Vai acte grija va faceti pentru mine de la un timp? Tu ma iei peste picior?
M arog, revenind la tine. Cand zice asa uramatoarea data, zi-i si tu. Stiti. din cauza 10 meu. cand am fost singura care l-a luat ...ai mei mi-au luat o" si aici zici ceva f tare ce ai tu si ea nu stie".
. Daca nu merge ii zici. Bucura-te pentru colegul tau. Tu oricum nu ai fi stiut nici de 4! sau.:Felicita-l ep colegul ei asa, mai cu apropuri. MulThA bAfTHa!batting eyelashes

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

E greu cu concurenta asta, singurul lucru ce as zice sa faci este sa incerci sa nu te mai uiti in curtea vecinului, vor veni momente atunci cand colega ta nu va mai putea copia si va fi pe spatele ei, din moment ce ea nu invata decat copiaza e clar ca nu are multe cunostiinte.Asa ca tu sa iti vezi de invatatul tau, de notele tale bune, iar atunci cand la vreun examen ceva, se va vedea diferenta dintre cine a invatat cu adevarat si cine nu.

| ZoZoHeart a răspuns:

Eu le-as zice profilor. Tu ce zici, e bun raspunsl meu? Dca nu te cred, roag-o pe diriginta sau pe cineva sa o mute la un tes cu o fata care are note proaste si sa vada diferenta happy. Successss big grinbig grinbig grin

| oAnna a răspuns:

Problema e ca te consumi prea tare pentru niste note, care nu merita, am avut si eu problema de asta dar sincer NU SE MERITA, trebuie sa te bucuri ca a luat nota mai mare chiar daca nu a fost drept dar tu sa pretinzi ca esti bucuroasa cand ia ea note mari si cand ei tu note mai mici sa fii tot bucuroasa si ea nu o sa mai aiba placere pentru ca. cum ar fi ii razi in nas ca si cum nu iti pasa de notele ei, intr a 8 cand o sa dai teza nu o sa mai aiba de la cine copia si o sa se vada diferenta si tu o sa iei o nota buna si ...nu uita sa ''sari in sus'''winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o reclami dirigintelui pe fata care copiaza, nu trebuie sa stie ca ai fost tu, incerca sa o ignori total stiu tipul asta de persoane cauta disperate atentie, oricum notele trec importat e cu ce ramai, tu vei avea cunostinte in continuare iar ea va fi "bata"