| IonelaMariaaa a întrebat:

Ajutor! De ce ma simt singura? Vorbesc tot cu parintii, cu ei este totul in regula. Insa ma simt singura, de curand m-am certat cu cea mai buna prietena, am iesit in oras, desi i-am spus ca nu ies, ea a fost in acelasi local, nici macar nu ne-am salutat, acum ne ignoram, nu mai iesim. Cand o intreb ce are imi zice "ce sa am?", imi vorbeste foarte sec, nu-mi raspunde la imbratisari si pupici, cum facea alteori. Ma simt singura, cand stau cu parintii este totul in regula, dar cand ma retrag in camera mea, ma cuprinde o stare foarte negativa, imi vine sa plang, am impresia ca-mi lipseste ceva, nu am patit asa niciodata. Am 16 ani. Sunt o fire foarte vesela si plina de viata. Insa nu stiu ce se intampla cu mine. Toate starile astea le am doar in camera mea, cand sunt singura, cand sunt singura altundeva nu am nimic, sunt nepasatoare, insa cand ma retrag in camera mea ma.doboara gandurile negative si frica de singuratate. Plang foarte des si nu stiu de ce. Ce se intampla cu mine?

1 răspuns:
| PsychologistT a răspuns:

E doar un moment din viata prin care toti trecem. Incarcatura negativa, certurile cu prietena ta. Avem impresia ca nimic nu e bine, ca suntem singuri, desi nu e tocmai asa. Sunt lucruri exagerate, in mintea noastra.
O sa-ti revii.