| DodoDodo03 a întrebat:

AJUTOR! Eu particip i.ntr-o tabara de vacanta, maine am sa merg din nou, a treia zi din tabara, pentru ca imi place, ma distrez de minune, INSA sunt unele persoane, cativa baieti, unul de vreo 17 ani si altul de vreo 12 care ma tot sacaie, ba ma fac nebunele, idiotul, sinucide-te, DECI nu stiu ce sa fac, cand imi aduc aminte ca trebuie sa merg din nou in tabara, chiar daca nu e obligatoriu, la inceput ma bucur, dar apoi ma dezamagesc, VA ROG, dati-mi un sfat, va rog, DAU FUNDA! CE SA FAC?
P.S. Eu vreau sa raman in tabara.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nefacute. Posibil ca de fapt sa le fii si simpatic putin, poate esti un fel de mascota nu te urasc, altfel te-ar ocoli complet si te-ar izola. Zi-le ca ciorile sunt dintre cele mai inteligente animale care exista. Implica-te si tu cu ei la ceva acolo si fa echipa cu ei. Nu te razbuna, colaboreaza nu fii adversarul lor.

9 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti sa le spui la organizatorii de acolo ca esti agresat verbal. Noi ce putem face?

| DodoDodo03 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pai si daca le spun, ce rezolv? Oricum tot eu o sa pic de vina, nu stiu ce sa fac, daca poti.sa-mi dai un alt sfat... deci, am senzatia aia naspa in stomac si nu-mi place sad

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DodoDodo03):

Daca aveam altul mai bun sau mai multe nu faceam economie. Revizuieste si atitudinea ta cu ei, ce stiu eu e faceti voi acolo. Uneori vezi filmul si nu ai inteles nimic.

| DodoDodo03 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar am incercat, jur, am incercat sa-i calmez, ba ma faceau cioara vopsita, si eu ziceam, da ai dreptate, bravo, etc. si dupa continuau intruna, pana nu-mi vine mie adrenalina sa dau cu scaunele dupa ei, nu am ce sa fac. Si tot EU pic prost...

| DodoDodo03 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am sa incerc maine, insa, cred ca nu voi reusi, daca chiar asa va fi, voi reveni maine, sper sa ramai contactat, multumesc pana acum de toate informatiile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DodoDodo03):

Daca nu merge cauta alt grup din care poti sa faci parte numai sa nu fii singur ca asta te poate face vulnerabil. Si cu fetele te poti intelege si juca bine si le faci in ciuda.

| DodoDodo03 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pai, sincer sa fiu, ma inteleg mai bine cu fetele laughing unii deja ma considera o fata, si detest asta, insa, chiar iti multumesc de sfaturi!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DodoDodo03):

Nu te considera nimeni fata poate mai degraba sunt invidiosi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DodoDodo03):

Nu trebuie sa faci nefacute. Posibil ca de fapt sa le fii si simpatic putin, poate esti un fel de mascota nu te urasc, altfel te-ar ocoli complet si te-ar izola. Zi-le ca ciorile sunt dintre cele mai inteligente animale care exista. Implica-te si tu cu ei la ceva acolo si fa echipa cu ei. Nu te razbuna, colaboreaza nu fii adversarul lor.

| userpoop a răspuns:

Incearca sa nu ii bagi in seama, nu merita sa iti strici vacanta cu astfel de persoane.
Dar daca nu poti sa lasi situatia asa incearca sa vezi ce probleme au cu tine.Cel mic sigur se ia dupa ala de 17 ani. Poate reusiti sa gasiti puncte comune astfel incat sa va intelegeti. Incearca mai multe chestii, poate ceva o sa functioneze.