| Catenstein a întrebat:

Ajutor! Fundaa!
Ma simt fff rau.
Pe 14 feb[si ziua mea de nastere] m-am desp de prietenul meu in club dar dupa 10 secunde ii baga alteia limba in gatstraight face...am fost cu el 3 luni, la inceput nu mi-a pasat pe moment nu ma afectat, dar acum plang mereu.si nu pot sa nu ma gandesc la el...prietenii mei s-au oferit sa il bata. dar am zis sa il lase in pace. el a scapat din multe probleme datorita mie[nu a fost prima daca cand prietenii mei au vrut sa il bata] de fiecare daca a scapat cu ajutorul meu si a prietenelor mele.
nu stiu ce sa fac? +e si cu mine in clasa.il vad zilnic
Vreau sa incerc sa trec peste dar nu prea pot.
Un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! E greu sa treci peste orice relatie chiar daca nu a fost de lunga durata ca in cazul tau (3 luni trec foarte repede). Trebuie sa te gandesti la ce reprezinta el pentru tine de fapt. In cate momente importante din viata ta a fost si el prezent? Cand te uiti in trecut el e chiar singura persoana pe care o vezi? Nu. Sunt sigura ca nu. Treptat vei incepe sa-ti dai seama de adevarata lui natura. Dupa intamplarea din club eu de fiecare data cand m-as gandi la el nu m-as putea abtine sa nu il injur (scuze daca sunt prea directa). Adica ti se pare ca e o persoana de baza cu care te vezi peste multi ani? De care esti sigura ca te va sutine cu adevarat si va fi perechea perfecta? Ar trebui sa-ti regandesti viata si sa treci peste el pentru ca el nu reprezinta totul pentru tine. Ai prieteni reali, adevarati si sinceri in jurul tau care ti-au sarit in ajutor atunci cand sufereai. Nu mai trebuie sa plangi pentru ca, gandeste-te, el nu plange pentru tine.

2 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Ce om fara suflet estraight face. Mai bine lasa-ti prietenii sa il bata, poate ii revine sufletul la loc. Gandeste-te ca te-a facut sa suferi, ca e un nimic in fata ta. Gaseste-ti un baiat care sa te ajute sa il uiti, nu il vei uita de tot, dar macar acel baiat te va face sa zambesti. Te inteleg, trec cam in aceeasi situatie. Noroc! sad.

| iulicutza_7544 a răspuns:

Cel care te face sa plangi nu iti merita lacrimile iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi! Chiar daca e foarte greu si simti ca toata lumea se prabuseste in jurul tau,trebuie sa iti faci curaj,uitate in oglinda si fi sigura ca orice baiat ar fi norocos sa te aiba.Ia aceasta intamplare ca o lectie pe care viata a vrut sa tio dea,nu te descuraja.E in clasa cu tine? Si ce! Tu invata foarte bine, razi si bucurate de viata, arata-i ce a avut de pierdut.Chiar daca inima ta sufera, fata ta trebuie sa zambeasca.Nu se stie niciodata cine se poate indragosti de zambetul tau.