| adriana1996_2534 a întrebat:

Ajutor!
nu stiu de cel cer dar simt ca nu mai pot incep sa inbunesc nu mai stiu ce sa fac!
Am 14 ani si ca orice copil de 14 ani am completat niste optiuni pentru inscrierea la liceu :
prima a fost,, stinte al naturii,,
a doua a fost,, filologie,,
si restul nu mai conteaza
idea e ca am intrat la Filologie!
IUBESC CHIMIA!
Si urasc ataaaaaat de multcrying romana si limbile straine
nu ma pricep deloc si
in clasa de filologie au cazuti toti nesimtiti si prosti! si TARANI
care( iertati-ma daca vedeti asta dar nu-mi pasa! e adevarul!, ma refer la copii de la tara) au copiat la examene si au primit pe parcursul anilor note mari din burta!
Si imi e ciuda ca eu chiar am muncit!
Nu-i corect!
Acum nu ca ma dau eu mare inteligenta dar toate notele mele au fost pe drept!
Si acum am mai aflat ca pentru transfer trebuie sa plece cineva. SI NU STIU CE SA FAC DACANU VA PLECA NIMENI! ce sanse am?
Offfffff!

si inca o data AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Alamic_8321 a răspuns:

Ai sa te transferi din Semestrul I.
Trage tare scoate o medie mare si cu aia te transferi
Bafta! Si eu am de gand sa ma transfer!

5 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Nu te supara, dar tu cu manuta ta ai completat optiunile. De ce ai pune pe locul 2 ceva ce nu vrei in niciun caz? Te vei putea transfera mai incolo, dar sa stii ca nicaieri nu e totul roz. big grin

| BlueBird a răspuns:

Pai daca spui ca iubesti chimia trebuia sa completezi stiinte ale naturii la mai multe licee. Dar stay linistita poti sa te transferi pe urma la anul in clasa de bio chimie pentru ca exact cum ai spus tu sunt numai tarani iar acestia nu vor rezista si vor pleca la alte licee si deci vor ramane locuri. happy. Bafta!

| skatergurldenisa a răspuns:

De ce jignesti ceilalti copii? Nu stii daca au copiat sau nu. Si daca tu spui ca ai toate notele pe drept inseamna ca de atat ai stiut. Si ai muncit? Nu... daca ai fi muncit intrai unde iti doreai!

| Madalina066 a răspuns:

Te poti transfera la alt liceu dupa in al doilea semestru, la un liceu cu un profil unde media ta sa fie cel putin egala cu a ultimului elev admis acolo. De la filologie la mate info sau stiinte ale naturii (vrei chimie ) se da o diferenta un fel de examen.

Asa e cand mintea gandeste una, iar tu faci alta. Tu ti-ai facut-o cu mana ta, nu e vina noastra sau a parintilor tai. E vorba de viitorul tau, tu nu te-ai gandit la asta?

| Madalina066 a răspuns:

Iti sugerez sa nu mai jignesti oamenii fara nici o dovada, cum si tu ai muncit pentru media ta asa si eu si poate si restul...