| Mark_3488 a întrebat:

Ajutor pls big grin Comentati in trei enunturi sugestia figurii de stil " coline verzi "... Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Dana1903 a răspuns:

Nu m-a ajutat prea tare contextul dat, dar am reuşit să născocesc ceva din cunoştinţele mele despre simbolistică:
Colinele verzi sugerează libertatea şi înălţarea, precum şi depăşirea dificultăţilor. Parcurgerea colinelor indică dorinţa de succes, iar culoarea lor, verde, indică o anumită bogăţie sufletească, care este învăluită de o energie regeneratoare inspirată de natură.

2 răspunsuri:
| Dana1903 a răspuns:

Poţi să zici textul din care ai preluat-o sau măcar enunţul complet? big grin

| Mark_3488 explică (pentru Dana1903):

Cand ne plimbam pe colinele verzi happy