| Diamantsacru a întrebat:

Ajutor, TPU! Sunt clasa a 9a si nu stiu la ce facultate sa dau..stiu,o sa ziceti ca mai am timp sa ma gandsesc, dar eu vreau sa fiu pregatita din timp! Eu sunt la bio-chimie si chiar nu stiu ce sa aleg! (facultati). Ajutati-ma cu cateva exemple! Va roogg! Funda + vot!

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Medicina generala, asistenta medicala, facultatea de biologie, facultatea de chimie, kinetoterapie. depinde ce iti place.

| Aleqa a răspuns:

Poti sa te duci la ce facultate vrei pentru ca nu conteaza profilul liceului in care ai fost, dar ai putea incerca o facultate in farmaceutica, mi se pare cea mai potrivita pentru ce o inveti la bio-chimie.