| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! un bun prieten de-al meu m-a intrebat daca vreau sa fiu "iubita" lui. Tin la el, dar nu in acel mod! Vreau sa ii spun "nu", dar nu pot. Stiu ca se va supara pe mine si nu am curaj. Cum as putea sa il resping in cel mai dragut mod posibil?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ei da ce sa zic.Se va supara pe tine.Si ce poate sa iti faca daca nu vrei.Sa iti ia caii de la bicicleta?thinking
Ce naiba? Dragoste cu sila nu se poate. Punct. Daca nu intelege si se supara e strict problema luiwinking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Explică'i că ţii foarte mult la prietenia dintre voi doi şi că nu ai vrea să pierzi asta cu niciun preţ dar că nu îl poţi vedea ceva mai mult decât un bun prieten şi că nu vrei să'l faci să sufere. Apoi precizează'i că nu vrei ca acest lucru să afecteze prietenia dintre voi happy

| :X:X a răspuns:

Cand il vezi pe strada te prefaci ca vb la tel sau incerci sa nu va mai vedeti dar totusi nu e o idee asa buna ca sa-l respingi.incearca sa-i zici adevarul big grin

| nimic pt nimeni a răspuns:

Spune-i ca ti-a placut mult sa fiti amici dar ca sa fiti iubiti trebuie sa te mai gandesty potyn ca te-a luat prin surprindere, si spune-i ca tii la el ca sa stie adevarul