| MicutttaDeTot a întrebat:

Ajutor! VA ROG MULT SA MĂ AJUTAȚI. În casa mea se întâmplă lucruri paranormale, și nu sunt nebuna și nici nu trebuie sa consult un psihiatru. Va spun pe cuvânt, chiar am nevoie de ajutor. Eu și familia mea trăim un adevărat coșmar cam de vreo 8-9 luni... Deci va spun ce a pățit fiecare în parte.
Eu = Stăteam în pat pe la 3 dimineața cam așa și ascultam muzica la căști și mi s.a deschis ușa crezând ca e mama m.am apropiat puțin de tot și ușă s-a închis. Sa jur straight face Și mereu am impresia ca nu sunt singura, ca cineva e cu mine tot timpul o prezenta.
Mama = Dormea cu sora mea mai mica de 2 ani și deodată se aprinde radioul începe sa cânte asta întâmplandu-se după 12.
Tata = În alta seara tata dormea cu surioara mea și a lăsat ușă deschisa și nu dormea, era încă treaz iar la ușă apăruse o umbra ( credea ca e mama dat mama dormea în alta camera )
Iar ai mei când pleacă undeva și e seara, o lasă pe surioara mea cu mine și ea se duce în hol pe întuneric și ridica mânuțele sa o ia cineva în brațe sau începe sa se uite în sus și rade. SFINȚIM CASA ZILNIC. Numai știm ce sa facem suntem disperați. Va rog ajutor!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa le luam pe rand era ora 3 poate de fapt ai visat se poate intampla sa ai un vis fara sasi dai seama ca visezi de fapt mai ales ca ai si obsesia asta
ca acel radio canta cine stie poate din cauze electronice poate cineva a dat drumul
o umbra poate fi de la multe
ca rade surioara ta e ceva normal la varsta ei
cred ca ai o obsesie compulsiva

| RAY a răspuns:

De ce nu pui o camera sa inregistreze aceste fenomene sa vad si eu cu ochii mei pana atunci nu cred, de ce nu mi se intampla si mie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ma mine in casa se face curent si usile se deschid singure. Sa nu mai zic de umbre de pe la copaci, faruri de masini samd

| T0T a răspuns:

Nu draga mea nu ești nebună ci doar ai afecțiuni psihice, vizitează un psihiatru sau filmează ceea ce se întâmplă ca să ne convingem de cât de gravă este situația... Poate fii colectivă.

| AliGab a răspuns:

Poate o sa par si eu nebuna pe langa tine dar nu imi pasa, te cred: odata ce te declari satanista este si normal sa ti se intample aceste lucruri sau credeai ca dracii te vor lasa sa locuiesti singura? Si nu te vor lasa in pace pana ce tu nu te vei lepada de diavol, pana atunci asteapta-te sa se intample lucruri ca acestea si poate chiar si mai rele: poti pierde unul sau mai multi membri ai familiei ca doar dracul isi cere plata si nu se va opri doar la usi deschise si perdele ridicate sau a locui in casa ta. Poti sa sfintesti caza de 10 ori pe zi, nu are efect daca tu continui sa fii satanista.
O descriere si o rezolvare a situatiei, scrisa de un om care a avut experiente similare cu ale tale, o poti gasi in cartea "Marii initiati ai Indiei si parintele Paisie". Pare o carte religioasa dupa titlu, iar daca o citesti pare ceva desprins de realitate, dar contine purul adevar. Spor la lectura daca te hotarasti sa o citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna incercare!
http://www.tpu.ro/......te-cateva/

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Te inteleg. Nu mi-a s-a intamplat niciodata asta, dar parca te cred. Am medici psihiatri in familie si stiu cum se manifesta o persoana cu probleme.
Incearca sa inregistrezi ceea ce se intampla si cauta ajutor la altcineva. Poate un preot sau ceva. happy
Nu stiu daca pe TPU gasesti pe cineva.
Succes iti doresc!
Mi s-a facut pielea de gaina, apropo. Iar eu sunt greu de speriat. sad

| Kira5854 a răspuns:

Nu stiu, eu dorm cu pisica mea neagra in acelasi pat si chiar si fantomele se sperie de ea asa ca nu am problemelaughing

| Gunoi a răspuns:

Doar tu ai ai trăit aceste experiențe? Sau și ceilalți?

| Gunoi a răspuns:

Isuse iartă-mă, tu deja cam exagerezi singura problemă care e în casa aia eşti tu. Ai nevoie maximă de ajutor

| MicutttaDeTot explică:

Nu am nevoie de nici un psihiatru. Toți membri familiei au pățit câte ceva. straight face|