| anonim_4396 a întrebat:

Ajutorr puppy dog eyes
Deci, prima oara mi-a venit ciclul in februarie [pe 20] si de atunci nu mi-a mai venit. Parintii mei tot ma intreaba daca am umblat cu baietii[ laughing ] dar nu am facut asta straight face
Inteleg sa intarzie 1 luna, dar nici atat
Menstruatia poate intarzia din anumite cauze? Este normal sa intarzie?
Am uitat sa mentionez: am 13 ani big grin

Fundita :* love struck

Răspuns Câştigător
| Ebsghjs a răspuns:

Daa! Poate sa intarzie si 3 luni. Nu e nicio problema, stai linistita. happy Esti inca la inceput! :* Si e neregulat. O sa se regleze peste un an doi sau chiar mai mult :*

2 răspunsuri:
| Alexandra_1264 a răspuns:

Chiar daca esti inca mica si e normal sa iti intarzie, cand exista o astfel de pauza e bine sa mergi la un medic.

| smilingtothesun a răspuns:

E ceva absolut normal. De obicei poate dura pana la 6 luni pauza, daca dureaza mai mult e obligatoriu sa mergi la medic. Bun venit in lumea fetelor! laughing