| CataNH a întrebat:

AJUTORRRRR.
Mama nu imi mai da bani sa-mi cumpar haine deoarece spune ca-i cer prea multi bani.
Eu cheltui bani foarte repede asa ca vreau sa fac o "pusculita" pe care sa nu pot sa o deschid decat spargando sau nu stiu. ma rog
Ceva idei *fara sa cumpar una*
Va rog

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că chiar n-are bani. fii mai înțelegătoare și tu.

| npx770 a răspuns:

Eu nu cred in puterea paranormala a pusculitelor de a tine banii inauntru.
Imi amintesc ca odata, aveam multi bani in ea, dar... aveam nevoie de bani pentru ca toti erau in pusculita. Aveam vreo 200 lei acolo, asa ca de ce sa sparg bietul porcusor din lut doar ca sa fac rost de ei? I-am spus mamei, mama a luat penseta si minune : erau in afara pusculitei...
Dar totusi sa nu faci asta pentru ca poate scapi penseta inauntru. laughing

Si... daca nu poti sa nu cheltui, atunci da-i mamei tale banii tai ca sa ii puna ea undeva unde numai ea sa stie.Si gata! Cand ai nevoie de bani, ii ceri din ai tai.
Si totusi ar fi bine sa cumperi o pusculita...Cum ai vrea sa faci una? Poate cu lut, dar trebuie sa te pricepi.
Si nu mai cheltui atat...Eu ii tin bine laughing.
Succes!

| naty1919 a răspuns:

Cumpara pusculita, ce gasesc multe la magazine! alocatie iti da macar? daca nu ceri bunicilor, unchilor sau te duci cu mamica ta in oras si cumperi! funda?