| anonim_4396 a întrebat:

Algebra sau geometrie? care va place mai >mult?:

Răspuns Câştigător
| Aiurita a răspuns:

Având în vedere că geometria nu am învăţat-o încă de la început şi acum pentru mine parcă e chineză [ XD], aleg algebra. Acolo cât de cât mai înţeleg şi eu câte ceva.

19 răspunsuri:
| Bianca_2198 a răspuns:

Geometriehappy

| Al3x_3632 a răspuns:

Niciuna:X:Xbig grin[depinde in ce clasa eshy] mie intra 7-a geometria...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Algebra clar big grin

| AnaBejenaru a răspuns:

Nici una. urasc matematica

| Silvia a răspuns:

Geometria e mai frumoasă, dar alegebra e mai uşoară.

| saymoon a răspuns:

Geometria, clar.Imi place desenul tehnic si de aia.

| ElLa_4966 a răspuns:

Algebra...clar.La geometrie nu inteleg mai nimic.Mai ales cu vectorii aia(sunt in a 9a)big grin.

| Mariinaa a răspuns:

Algebra, geometria am invatat-o in sila (de nevoie). Cu geometria in spatiu eram paralela nu aveam nici un punct comunhee hee
Deci prefer algebra dar nici geometria nu mi se pare o materie grea numai ca eu nu prea am inteles-o!
pa, pa

| xAvrilx a răspuns:

Algebrasmug. tie?

| justbogd4n a răspuns:

Inainte imi placea geometria dar acum algebra

| BoBBy a răspuns:

Nici nici

| Claudiu_4538 a răspuns:

Algebra! la geometrie am de invatat teoremele si nu imi plac.ALGEBRA e pe primul loc:Xlaughing

| NevastuicAaA a răspuns:

URASC MATEMATICA da e misto geometria ca nu ies la tabla laughing

| ForbiddenLove a răspuns:

Ok...in general nu prea imi place matematica
si totusi as alege algebra pentru ca ma descurc cat de cat mai bine decat la geometrie!
la geometrie nu inteleg nimic.

| AndaAndore a răspuns:

Algebra clar.
E mult mai usoara :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt complet paralela cu geometria inca de anul` trecut nu am inteles`o [ sunt clasa a 7-a ]. Iar la algebra ma descurc... deci aleg algebrabig grin.

| Manu3la a răspuns:

Algebra
happy

| pwp a răspuns:

Algebra

| vbmt a răspuns:

Geometrie deoarece este mai simpla de la inceput daca iti dai interesul din primul moment