| NbhdDaughter a întrebat:

Am 1.65 si 42 de kg. Credeti ca sunt anorexica?

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Anorexia e o boala. Poti sa ai 100 de kg si sa fii anorexica, daca te infometezi si exagerezi cu exercitiile fizice.Deci nu, nu esti anorexica, esti pur si simplu slaba.

| yanly a răspuns:

Nu esti. Stai linistita. Daca erai anorexica pana acum nu mai aveai 42 kg. :p

| strengaritzza a răspuns:

happy La fete kg trebuie sa fie 10 mai putine decat inaltimea. De exempu tu daca ai cu 10 mai putin e numai bine, nu esti nici grasa nici slaba. Tu ar mai trebui sa mai pui pe tine. Esti aproape de anorexie. Gandeste-te daca ai mai pune ceva pe tine, ai avea formele mai bine conturate, si n-ai fi grasa, ai arata numai bine.
Take Care, ai grija ce faci. Nu e bine sa te joci cu sanatatea ta.

| BogdanS a răspuns:

Eu am 1.77 si 55 de kg si iti zic sigur ca nu sunt anorexic.Problema este in arderile care au loc la nivelul organismului.Arderile sunt mai rapide si nu dau voie grasimii sa se depuna.Ce vrei ai 15 anisori.Nu-ti face griji dar totusi incearca sa nu refuzi mancarea. Daca nu ti-e foame totusi incearca sa mananci.Stii cum se zice "Foame vine mancand". Poate te vei ingrasa mai mult, poate nu.Ai increder in tine.Eu tin foarte mult la un model de viata:"Esti perfect asa cum esti".

| BountyLoverXD a răspuns:

Eu am 43 kg, si inaltimea la fel, si nu am nicio problema

| ioanapopescu85 a răspuns:

Nu stai calma e ok