| cosmin986522 a întrebat:

Am 1, 76 si vreau sa mai cresc in inaltime macar pana la 1.80 sau mai mult daca se poatesad. Peste 2 luni fac 17 ani si vreau sa stiu metode de crestere in afara de baschet sau daca tot baschet trebuie sa joc cate ore pe zi trebuie?

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Draga
@ z chiar nu-i niciun mit cu baschetul si daca arunci o privire prin campionatele de baschet o sa vezi ca nu gasesti niciunul mai jos de 1, 80, asa ca mihaita daca vrei sa cresti mai inalt, poti alege sa joci baschet, hadbal, volei( daca ai unde) daca nu poti astepta ca vei mai creste vreo 3-4 cm pana la varsta de 20 de ani

| 7r011 a răspuns:

Cresti pina la varsta de 21 de ani cand se osifica tot. Asta cu basketul e mai mult un mit, ce e sigur este inotul. Fa-ti un abonamet si vorbeste cu antrenorul iti fac si conditie fizica si rezistenta merita!