| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a întrebat:

Am 10 ani. Am 40 de kl. As vrea sa imi spuneti cum pot sa slabesc cat mai repede sau se poate oricum numai sa slabesc!
As vrea sa imi spuneti sporturi usoare. Eu innot si dansez (dansurile le inventez si eu nu sunt la un club.)
Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Razvan_7083 a răspuns:

La 10 ani corpu tau nu este dezvoltat tinere o sa fi uimit in 2-3 ani cat de mult poti sa slabesti chiar fara sport deoarece corpu se dezvolta creste si tu o sa sLabesti fantastic de mult.
Dar dac cauti neaparat o metodata de slabit la varsta ta eu zic ca fotbalu cu prieteni ar fi cea mai buna idee sau alergari usoare/abdomene/flotari...

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ai uitat să precizezi înălțimea!
La vârsta de 10 ani numai medicul nutriționist poate să-ți restricționeze unele alimente, ești un copil activ și în concluzie nu mai mânca gras/fast-food/chipsuri/sucuri acidulate/cartofi prăjiți/dulciuri (trebuie să le consumi cu moderație pe cele de casă, la cele industriale nici să nu te gândești!) și crește consumul de fructe și legume proaspete care sunt o sursă de vitamine, săruri, oligoelemente, etc. de care are nevoie organismul tău aflat în plină dezvoltare.
Pa, pa.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Mai pai pentru inceput alimentatia nu mai manca mancaruri grase, grele pentru stomac, incearca sa iei 3 mese pe zi si plus cateva gustari in care consta fructele si hai o inghetata nu strica. 2apucate de un sport la un club si tinete de el, iesi afara cat mai des si incearca sa uiti de cipsuri si toate prostiile astea care contin euri. 3incearca sa te hidratezi si sa mananci iaurturi in loc de cipsuri sa lasi cartofii prajiti si mancarurile astea daca te tii de programul asta vei slabi dar sa nu te astepti ca in c1-2 saptamanii sa slabesti ptc e imposibil trebuie sal respecti mai mult timp si fa si tu sporturi unde mai alergi cum ar fi:handball,basket,dans sportiv, echipa de maraton, joging si din astea unde necesita mai mult efort fizic crede-ma am trecut si eu prin asta dar decat sa mi se faca greata de cum arat si sa nu pot iesii cu lucruri care imi evidentiaza talia si corpul mai bine ma apuc de cura.multa bafta.