| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani, 1.65,43 kg. Sunt slaba pentru varsta mea? Iar inaltimea este potrivita?

15 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

(eu am 1. 60 si 43) nu esti slaba, dar nu ar fi rau daca ai mai pune ceva pe tine... inaltimea este super...

| pwp a răspuns:

Inaltimea este buna, dar esti cam slaba...
n-ar fi rau sa te mai ingrasi happy

bye-bye

| Gentiana a răspuns:

Nu esti slaba. dar nici grasa.Imi aduc aminte ca eu la 12 ani aveam 40 de kg, si aratam chiar bine.
Si inaltimea, deasemena este buna.Ai inaltimea si greutatea potrivita pentru varsta ta!

| Nastia a răspuns:

Io am 18 si am 50 kg.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

La inaltimea asta, ar trebui sa ai in jur de 50-55 kg.happy

| M3HappyKid a răspuns:

Esti slaba:O:O rau
eu am 13 si am 48 kg si sunt la fel de inaltahappy
baga si ingrashe`te:O

| Bubbles_8156 a răspuns:

Da esti slabaa :o.

Eu am 13 ani, 1. 55, si 45 de kg. si totusi sunt slaba.

| forever4you a răspuns:

O prietena de-a mea are 12 ani si are 1. 50 si 35 de kg, da esti slaba si mai ales ca esti si inaltastraight facear trebui sa te mai ingrasi putin, macar daca era-i mai mica de statura

| noktambul a răspuns:

Esti exact cum trebuie. Pe masura ce o sa inaintezi in varsta, o sa te mai inalti si o sa si mai cresti in greutate. Inaltimea ta este peste medie la varsta care o ai. Ai grija cu greutatea. Ai grija cu proportiile : sani, talie, fund. Astea conteaza in primul rand pentru un corp frumos. Mananca papa bun (fara shaorme, hamburgeri, snacks, si alte mizerii tip fast food), fa miscare multa in fiecare zi (nu musai un sport de performanta) : plimbari in pas alert, bicicleta, role, dans, inot si totul va fi OK! Succes!

| kryssumik a răspuns:

NU. e chiar potrivit eu am 12 ani, 1. 66, 42 kg

| maissner a răspuns:

Eu cred ca e ok. Eu am 17 ani, 1. 70 si 49kg si doctorul mi-a zis ca sunt bine pentru varsta mea.

| Nuvazicnumele a răspuns:

Nu esti slaba pentru varsta ta si eu am 12 si sunt un pic mai slabutza decat tine si inaltimea e ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal se spune ca o fata, femeie ar trebui sa aiba cu 110 kg mai putin decat indica cifra centimetrilor, dar cred ca ai avea atatea kg ai fi destul de plinuta.cred ca esti okbig grin

| AndrutzaAndraAndrutza a răspuns:

Poi eu am 12 ani si am 1. 50 si 36 de kg.Nuj ce sa zic

| Alexandra_5763 a răspuns:

Eu am 1.65 si 40 kg si am 16 ani si sunt momente in care ma simt bine in pielea mea. chiar imi doresc sa ma fac fotomodel. dar cate o dta se mai gasesti cineva sa rada de u ca esti prea slaba sau nu stiu ce. avem timp sa ne ingrasam!