| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani 60kg si am pe sani niste dungi rosii ce sunt si cum pot sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt niste vergeturi proaspat aparute, cat timp inca n-au devenit albe mai ai sanse scapi de ele. Maseaza-te de cateva ori pe zi cu creme impotriva vergeturilor (se gasesc in farmacii) sau cu ulei de masline sau untul de shea (cred ca e cel mai bun remediu). Sa mai iei oral niste vitamine E, A, C, mananca cat mai multe fructe si legume, bea multa apa. Sa te tii de aceste proceduri, pentru ca in caz contrar o sa ai vergeturi pentru tot restul vietii.
Bafta!winking

3 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Ce legatura au kg-mele?

in fine:-J

mergi la un doctor!winking

| OanaG a răspuns:

Dar ce inaltime ai? La 60 de kg ale tale?

Dungile alea rosii sunt vergeturi, sunt creme speciale pentru elehee hee

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Dungile acelea sunt vergeturi, sunt multe creme pentru vergeturi dar care nu au decat un mic efect asupra lor, mai bine du-te la doctor...happy