| lulu_1818 a întrebat:

Am 12 ani si imi place de un baiat cu 3 ani mai mare decat mine. el nu a mai avut o prietena pana acum, dar amicii lui spun ca ma place si el. ce ar trebui sa fac?worried

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cunoaste-l mai bine inainte de a te aventura intr-o relatie.Iesi mai des cu grupul in care se afla el si profita de timp pentru a-l cunoaste

4 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Vorbeste cu el pe mess la tel daca nu fata in fata daca nu esti timida spune-i ca iti place de el si ca conteaza foarte mult ca el sa stie. daca si el te place iti va cere prietenia. succes.happyfundita?

| Crisu a răspuns:

Abordeaza'l tu, chiar daca esti mica. se pare ca ai mintea dezvoltat pentru. varsta ta.Plus ca baietilor le plac tupeistele b-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu am 13 ani si mie ani place de un baiat tot de varsta mea si lui de mine.Eu cred ca ar trebui sa astepti lucrurile o sa se rezolve de la sine si pana la urma spui ca si baiatului ai place de tine atunci ceva se va antampla antre voi.Ai putea sa ai spu direct ce simti pentru fa tu primul pas ...asta depinde cat esti de andrazneata. Oricum eu zic ca poate o sa fiti anpreuna sau nu pentru ca e cam mare pentru tine.Nu crezi? sper ca te-am ajutat t pup

| lulu_1818 explică:

Da, problema cea mai mare e ca o prietena l-a intrebat si el a refuzat-o. acum nu stiu ce sa cred... el spune ca nu vrea relatii dar ma simpatizeaza...:-s