| Nini_6708 a întrebat:

Am 13 ani cam 1, 68 inaltime si 50 kg.Ar trebui sa mai slabesc?

5 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Da, ar trebui putin. eu am 12 ani jumate, 1, 60 si 40 de kg. Da nu e neaparat. Daca tu te simti bine in pielea ta, nu trebuie, dar poate ar fi necesar putin, asa vreo 3-4 kg.

succes! Funda?

| floaredecires a răspuns:

Buna happy Eu cred ca nu e cazul sa mai slabesti. Deja diferenta dintre greutate si inaltime e de 18 kg. Totusi daca inca nu esti multumita cu tine ar trebui sa faci exercitii pentru tonifierea musculaturii si eliminarea grasimii, lucru care nu mai tine de numarul de kg. Poti sa ai 40 de kg si colacei, dar poti sa ai si 60 si muschi tonifiati. In asemenea situatii greutatea nu este relevanta. Poti sa pierzi 500 g dar 2 cm in talie. Acum depinde de tine si de cum vrei sa arati, dar recomandarea mea e sa incerci sa faci miscare. Nu e nevoie sa iti faci abonament la sala. Poti sa incerci sa mergi mult pe jos, sa mergi cu role sau cu bicicleta, sa sari coarda, sa te duci la inot, sa dansezi prin casa in timp ce asculti melodiile tale preferate etc. Important e sa nu te plictisesti happy

| raluca_3841 a răspuns:

Asta depinde numai de tinde daca crezi ca esti pre grasa ar trebui sa slabesti doar 5 kg sau 6, dar vreau sa iti zic ca esti perfecta asa cum esti...eu nu te-am vazut asa ca nu pot sa imi faca apreriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz

| IrinaAndreea a răspuns:

Cred ca este ok, pentru ca trebuie sa ai inaltimea (1. 68) - 10 = 58 kg. Dar avand 13 ani, nu esti inca dezvoltata complet, deci cred ca greutatea ta este buna si totodata in crestere. big grin