| K9pInKuTzZaThA a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa castig bani singura? Ce mi-ai sugera? Nu trebuie sa fie platit binewinkingwinkingwinking Orice salariu m-ar incanta pentru ca eu vreau sa strang bani acestia:*:* mersi anticipat app funda:d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu ai 16 ani nu te poate angaja nimeni.

Insa, uite niste idei de-ale mele: pariuri la care esti sigura ca poti castiga
- faci o intelegere cu un vecin de exemplu, tu il ajuti la ceva anume in schimbul unei sume de bani
- te duci la un targ si vinzi diferite obiecte
- faci teme sau diferite servicii pentru o suma de bani
- stai cu copiii vecinilor ca bona
- oferi meditatii cui are nevoie daca esti foarte buna la o materie, in general se plateste o ora minim 40 ron
- daca esti de la tara, poti vinde legume/fructe din propria gradina, muraturi de preferat deoarece se gasesc mai greu si unora le e greu sa puna la murat
- faci o intelegere cu parintii, pentru fiecare reusita sa te premieze cu 5 lei.
- furt (nu iti recomand)

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Esti cam mica sa te angajezi, dar... :::

---> Poti sa te angajezi ca :

1. Spalatoare de geamuri la magazine ( big grin )
2. Femeie de serviciu (dar tu o sa fi ''Fata de serviciu''. )
3. Baby Sitter (adica sa ai grija de copii.)

---> Astea sunt ideile mele! tongue

---> Numai bine! puppy dog eyes

| mona a răspuns:

La 13 ani nu te angajeaza nimeni, numai asa daca ai avea ceva cunostinte la un magazin si sa ti dea ceva sa faci pentru bani[la negru]

| Lavii_3618 a răspuns:

La varsta ta nu cred ca te`ai putea angaja undeva. poti sa te faci reprezentant avon sau oriflame [pe numele mamei tale, ca tie nu iti da voie ].si castigi bani in functie de comenzile pe care le faci :*