| sweetchocolate a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa merg la modelling. Adica am 1.66 [ pentru varsta mea e bine ], am 48 kg. Am mai fost cand eram mai mica, dar am renuntat.Nu stiu cum sa-l conving pe tata. El are o obsesie cu scoala.Adica,eu invat foarte bine, am note mari, iau in fiecare an premiul 1, doar ca el crede ca daca o sa merg o sa am in cap numa modelling si nu o sa ma mai tin de scoala.
Toata lumea imi zice sa merg la modelling straight face
Dar nu stiu cum sa-l conving pe tata.straight face
Ceva idei?! Fundabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Asteapta sa termini clasa a 8a si apoi o sa stai de vb cu el si o sa ii spui ca vrei sa mergi la modelling si ca esti foarte interesata si de scoala!
Spune-i ca niciodata nu o sa lasi scoala si ca pentru tine o sa fie tot pe primul plan,numai ca ai si tu un vis pe care vrei sa ti-l indeplinesti si il rogi sa nu ti-l spulbere!
Incearca sa ii explici ca esti constienta de faptul ca in viata fara scoala nu faci nimic si ca nu vrei sa renunti in nici un caz la aceasta,doar ca pe langa scoala ai mai vrea sa faci si asta!
Si inca ceva,asta fara sa stie tatal tau,sti ca modelling-ul la un momentdat cere sacrificii? si daca o sa ajungi acolo sus un pic,poate o sa fie nevoie sa mai chiulesti de la scoala si sa te ocupi mai mult de aceasta cariera?
Am o prietena care la fel nu o lasau parintii, dar pana la urma ia convins, si de pe clasa a 11 a a inceput sa mearga tot mai rar la scoala din cauza ca era tot plecata!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Kiddadx a răspuns:

Incearca sa-i demonstrezi ca te preocupa scoala momentan si daca o sa megi la modelling o sa inveti la fel de bine cum invatai si pana acum. Sper ca te-am ajutat. byee.:*