| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, si nu stiu cum sa-mi fac dintii mai albi, in afara faptului ca ma spal zilnic, si merg regulat medicul dentist. Ma puteti ajuta cu un sfat in afara metodelor traditionala?

8 răspunsuri:
| ATB a răspuns:

Poti urma un tratament de albire a dintilor la un medic sau exista niste pelicule care se aplica pe dinti. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca urmezi un tratament va costa si iti va face dintzi f sensibilihappy extrem si nu cred ca vrei.
Eu zic ca pe periutza dupa ce ai pus pasta sa pui putin bicarbonat happy ti se fac mai albi.
[am incercat eu]

| alex555 a răspuns:

Da.cunosc eu si l-am folosit. putin ulei cu putina sare intr-un pahar. o sa vezi ca o sa se albeasca in ceva timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colgate whitening happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colgate?oh go on
am folositt si aquafresh si celalalt blendamet sau cum so scrieoh go on
Alea sunt numai vise!
Si dadeam peste 15 ron pentru o pasta micahappy
Nu iti face nimic! nu te amagi. oh go on mi-am dat seama dupa 6 luni de folosintahappy
DAca alea ar face cu adevarat dintzii albi nu ar mai exista tratamentehappy
Plus k aia is pentru aia care ii au aproape albioh go on

| i.love.me a răspuns:

Asta cam asa e...eu am citit intr-o revista sa te dai cu bicarbonat apoi sa tamponezi dintii su zeama de lamaie...eu am fost multumita... dar mai poti sa folosesti si sare ai vazut la mare ce dinti albi ai cand inghiti din greseala apa laughinglaughing bafta

| krysy a răspuns:

Poti sa te duci la dentist si sa iti albeasca dintii e un gel ceva pe urma face cu un aparat ceva dar nu stiu sigur k mama si tata si i-au albit dar eu nu...incearca...merge...sunt ff albi dupa aceea

| mihaela_9665 a răspuns:

Pai, du-te la dentist si spune-i ca ai vrea sa urmezi un tratament de albire.