| aanabella2358 a întrebat:

Am 13 ani, sunt fata si inca nu am fost cu nimeni pana acum pentru ca mi-a fost frica. Credeti ca e normal? Cum ziceti sa trec peste asta? Credeti ca pana la varsta asta ar fi trebuit sa fi fost pana acum cu vreun baiat?

3 răspunsuri:
| ALXlfc a răspuns:

Tu te auzi ce vb ce iti debiteaza mintea? si ne mai intreb dc ne ia toata lumea la misto si ne face o tara de prosti si inculti. in loc sa iti vezi de copilarie si de scoala tu te gandesti daca sa te combini cu unu sau nu.

| foxsilver a răspuns:

E foarte normal ca pana la varsta asta sa nu fi avut un prieten, pentru ca te-au preocupat mai mult jocurile copilaresti si scoala.Dar acum, probabil ca vezi in jurul tau fete de varsta ta care ies cu baietii la plimbare, se tin de mana, etc.
Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji pentru faptul ca tu inca nu ai un prieten.Toate se intampla la timpul lor, si deci, nu este nevoie sa fortezi lucrurile si sa pleci in cautarea unui baiat.Ar fi ridicol.Mult mai sanatos ar fi sa-ti traiesti copilaria in continuare, pentru ca nu te vei mai intalni cu ea a doua oara in viata.Pastreaza farmecul copilariei cat poti de mult si nu ti-o scurta singura,ca sa nu regreti mai tarziu si lasa ca timpul sa-ti rezolve aceasta problema(desi nu e)pe care o ai acum.
Pana vei intalni un baiat care sa-ti fie prieten,uita-te si invata de la cei din jurul tau, ce este bun si ce este rau.
Esti la varsta la care trebuie sa te pregatesti pentru viata de adult, caci tot ce vei invata acum, bun sau rau, te va influenta toata viata.

| MissIndependenttt a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflam si eu acum 2 ani! Pur si simplu chiar daca multi baietii imi cereau prietenia si poate ca de uni chiar imi placea DEGEBAhappynu avem suficient curaj.Toate astea pana cand mi-am invins orice frica si am stat cu un baiat pe care il placea foarte mult.De la el a inceput totul iar acum am 14 aproape 15 si crede-ma ca deja m-am saturat de eilaughingAcum simt nevoia sa mai stau si eulinistita asa cum eram inainte sa imi fac vreun prieten. Fara certuri, fara lacrimi, minciuni, invidia altora..si altelechatterboxDeci vei face asta cand vei avea ocazia si ai grija cu cine te cuplzi.Sa nu faci asta doar de frica, ca nu o sa mai apuci sa-ti faci prieten.AI DOAR 13 ANI!:*happy