| User2009472alex a întrebat:

Am 14 ani în martie 2024 fac 15ani, de unde aș putea face rost de 4.700 de lei, îmi doresc foarte foarte foarte foarte foarte foarte foarte foarte foarte mult un cros/enduro am găsit modelul:KXD gt-125s Modelul cu far și pornire la buton/electrică, de când l-am văzut m-am îndrăgostit de el, cum pot face rost de bani pentru el (locuiesc la țară)

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Doar la munca prin vecini, mai exista la orase programe in fabrici prin care angajeaza sezonieri minori pe perioada vacantei de vara dar nu cred ca ai posibilitatea, e bine sa fi ambitios dar acei bani ii face greu si un adult, mai ai putina rabdare sa cresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca acum vine vacanta de vara si poti merge la munca, la gradini si sere de legume, unde poti muncii sa aduni banutii astia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Până iei permisul ai timp sa strangi.

| dullcat a răspuns:

Nu esti cam mic sa te gandesti la astfel de distractii? Ai nevoie si de carnet de condus. Sfatul meu e sa faci altceva cu banii pe care ii vei strange, pana cand mai cresti.