| sweetydancer a întrebat:

Am 14 ani.pana acum nu am fost cu nimeni pentru nu am vrut...doar ca acum parca as vrea si eu sa am un prieten.in clasa mea este un baiat super dragut si destept.il mai plac cateva fete doar ca mie imi place place de el.nu stiu ce sa fac. multi spun ca si el ma place. dar eu vreau sa stiu ceva sigur, insa mi-e frica de un refuz, ele este si mai timid si nici el nu a mai fost cu cineva.acelasi lucru mi s-a intamplat si la gradi si peste ani am aflat ca si baiatul respectiv m-a placut.pls,ajutor.Dau fundita:*

8 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Daca il simpatizezi spune- ca-ti place de el... oricum, stai linistita, pentru ca timpul va rezolva tot happy

| Alex_7297 a răspuns:

Spune-i, nu îţi ia nimeni capu'. În cel mai rău caz o să râdă colegii de tine(dacă el le zice) 3-4 zile, că după aia uită toată lumea.Concluzia : nu ai ce pierde!

| Doa'Do a răspuns:

Stii, mie mi s-a intamplat ceva asemanator.Doar ca la mine s-a aflat prin clasa.Sincer,posibil sa rada ceilalti de tine si de sentimentele tale, dar nu ai de ce sa te superi sau nu ai de ce sa-ti pese.Eu zic sa-i spui ca-l placi, pentru ca sigur... nu ai ce pierde, decat daca baiatul se sperie asa tare, incat nu va mai vorbi cu tine!

| imyourdestiny2 a răspuns:

Daca nu incerci ceva cu el apoi o sa regretibig grin

poti sa il rogi sa te ajute la vreo materie la care nu te descurci sa-ti dea meditatii daca te place eu zic ca ar accepta...si apoi devii prietena lui cea mai buna sau daca nu esti asa timida poti sa vb cu el sa-i zici cal placi ca nu ai avut pr pana acum si ai vrea si iti place de el ...incearca ceva din asteatongue

bafta multa pupici!:*

| cozz a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii batzi apropouri sa-l ia de mana sai mai dai un pupic p obraz sal mai ajutzi la teme eu stiu ceva sa t apropii mult de el sa fiti prieteni sa nu mai fie timid... daca nu mai e timid va plimbatzi seara undeva in parc si ii dai un pup asa fara sa fie el atent big grin

| sweetydancer explică:

Pai nu pot sa-i zic ca imi place de el. nu sunt timida dar nu am mai facut asta, si daca el nu ma place ma voi simti prost.as vrea sa stiu un mod prin care sa vad daca ma place

| sweetydancer explică:

Si la mine s-a aflat prin clasa adica au facut glume insa am avut o prietena care i-a spus baiatului ca nu e adevarat. daca el nu ma place? o sa ma simt prost

| alyce_6501 a răspuns:

Pana nu ii sp in fata nu rezolvi nimic parerea mea, fa u primul pas niciodata nu strica... daca nu incearca sa fiti amici buni mai intai si apoi vine d la sine daca si el t place...mult norochappy