| BAliinuShaa a întrebat:

Am 14 ani si 6 luni si am un prieten de ceva timp.Il cunosc de mai mult timp am fost " frate - sora " cei mai buni prieteni si acum suntem iubiti. Invatam la aceeasi scoala ne vedem zilnic dupa ore etc. Nu este primul iubit dar este primul pentru care simt ceva special il iubesc si nu as vrea sa il pierd :'( Pana acum nu le'am spus la parinti dar pe el as vrea sa il prezint. Dar straight face azi mama a aflat de el inainte sa ii spun ca am prieten si m'a sunat mi-a spus sa imi fac bagajele ca am mintit'o ca ce mi-a venit de pu** ca a vazut poze cand imi baga limba'n gura si dupa o sa ma f** nu stiu ce straight face Intalegeti voi. as vrea sa ma ajutati cum sa ii explic ca e baiat bun si el vrea sa faca cunostinta cu parintii dar mi-e frica nu stiu cum a spus ca in seara asta imi da bataie de ma rupe. :-ss

4 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Bine, nu ar trebui sa se poarte chiar asa, la urma urmei tot ce faci se datoreaza invataturii ei, dar intr-un fel as zice ca o inteleg dar te inteleg si pe tine. Ei ii este frica sa nu faci vreo prostie si sa ramai insarcinata la varsta asta, pentru ca de asta se tem toate mamele, dar mai stiu ca, sa te indragostesti la varsta ta e unul dintre cele mai placute si importante lucruri, de dragostea asta o sa-ti amintesti tot timpul.Eu zic sa faci asa:incearca sa vorbesti cu ea, sa ii explici ce fel de baiat este si ca vrea sa ii cunoasca, iar daca in niciun fel nu este de acord, oricum stiu ca probabil te vei intalni cu el pe ascuns ca sunt sigura ca ti foarte mult la el. Cam astea ar fi singurele solutii sau renunti la el. Un sfat prietensc, sa nu ma intelegi gresit, ai mare grija sa te protejezi daca faci ceva. Sper ca te-am ajutat.

| ImHereForYou a răspuns:

Poi trebuie sa spui ca ai mintit sh ca el este fostul tau prieten cel mai bun care de ceva timp ti-a devinit iubit...frate ai14 sh 6 luni.la mine in scl sunt fete care s-au maritat de la 12 ani sh mamele lor nu mai zic nik...treb sa-i explici ca la varsta ta asa se face:saruturi, intalniri, iesiti la un oras in sucrolling on the floor

| RdelaRuxii a răspuns:

@DeCe : nu tot ce fac unii copii se datoreaza invataturii parintilorwinking. de exemplu eu daca vreau sa fug de acasa, inseamna ca asa m-au invatat parintii? In ziua de azi foarte putini parintii mai au control asupra copiilor lor, si aici ma refer la adolescenti happy

| Razby a răspuns:

Incearca sa le explici ca ai crescut si ca tu vroiai sa il prezinti parintilor tai mai devreme, dar nu stiai cum o sa reactioneze sau cum sa le spui. Daca spui tu ca e baiat bun atunci ar fi bine sal prezinti parintilor tai dar inainte sa porti o discutie cu ei astfel incat sa se comporte frumos cu el iar dupa sa ii intrebi ce parere au despre el.