| BiG_TitS# a întrebat:

Am 14 ani si 84 de kile si vreau sa slabesc 20 de kg ce trebuie sa fac!

Răspuns Câştigător
| Ana a răspuns:

Pai mananca 3 mese p zi, ultima masa sa fie pana in ora 18 00, mananca piept d pui, peste dar facute la gratar sau daca nu fierte, 2 felii d paine p zi, mananca fructe dar in afara d banane k ele ingrasa, salate, legume dar in afara d mazare si fasole, fara dulciuri, fara sucuri acidulate, doar sucuri naturale 100 % si bea multa apa cam 2 l/zi. Cel mai important intr-o cura este sa ai multa ambitie, si atunci cand mananci nu trebuie sa te saturi iar daca intre mese ti se face foame poti sa mananci un fruct sau un iaurt natural, aaa si ink ceva daca dup ora 18 00 ti se face foame poti sa mananci fructe dar nu prea multe.si eu tin acum o cura exact cum ti-am zis tie si am slabit 15 kg, succes in continuare

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu te stresa ca stresul ingrasa, facat mai mult sport, practica un sport, care iti place tie, mananca cat mai multe fructe si legume, evita grasimile, dulciurile, sucurile carbogazoase, stiu ca tentatia e mare, dar e bine sa slabesti acum, decat mai tarziu ca e mai greu...si nu manca la ore tarzii, daca nu slabesti, consulta un medic nutritionist, succes.

| BlueDreams a răspuns:

Fara prajeli, mancare fast food, dulciuri iaurturi grase{adica peste 1; 5% grasime, e valabil si pentru lapte}, unt, mancaruri care sunt gatite in mult ulei, produse care contin maioneza, produse de patiserie, paine, prea multe banane{ingrasa}. Trebuie sa mananci 3 mese pe zi:una la 8 dimineata{eu iti recomand sa mananci cereale fitness cu lapte}, una la 1{trebuie sa mananci supa si felul doi bineinteles dar sa fie facut din legume si nu iti imagina ca poti sa mananci cat vrei, supa un polonic si felul doi 2-3 linguri}, una la ora 7 seara{unde vei manca neaparat ce ai mancat la pranz}. Intre mese absolut nimic decat apa pentru ca trebuie sa bei multe lichide.Paine ai voie 2 feli pe zi. Iar eu iti spun ca la varsta ta trebuie sa ai cam 50 si ceva de Kg acum depinde de inaltime eu am 1, 58 si 53 ceea ce e greutatea ideala la inaltimea si varsta mea. Daca faci ce tiam scris mai sus eu cred ca vei slabi>mam confruntat acum un an cu aceea si problema a kg in plus si am reusit sa inving.Insa eu nu avea atat de multe in plus ca tine.Ca acest regim sa actioneze perfect apucate de inot, iti garantez ca vei reusi. Dar trebuie sa ai si multa ambitie.Mult Succes!

| parampam a răspuns:

Mergi la un medic! Nu intotdeauna faptul ca nu mananci paine, dulciuri si mancare nesanatoasa te ajuta sa slabesti.Se poate sa ai probleme cu tiroida (cunosc o fata care a avut probleme si a reusit sa slabeasca). Doctorul iti va face niste analize si daca ai probleme iti va da un tratament, un regim si iti va recomanda niste exercitii fizice. Daca nu ai insa nicio problema cu glanda, du-te la un nutritionist: el iti va da un regim, fara sa iti dea peste cap metabolismul.Nu uita insa si de sport: joca volei, fotbal, fa alergari, cat timp mai e vremea buna. Apoi, daca ploua afara, du-te la o sala de forta.Succes!

| metonst54 a răspuns:

Lasate de dulciuri, cat mai putine prajeli /grasimi si incearca sa faci cardio cat mai mult, da nu forta deodata, de exemplu prima saptamana faci cam 3 zile 1-2 pe zi, a 2-a saptamana 4 zile... ai inteles ideea, dar nu te astepta sa slabesti 20kg in 1 luna, trebuie rabdare, bafta

| Tessy a răspuns:

Ai foarte mult pentru varsta ta.
Pentru varsta ta o dieta nu e recomandata.
Deci fa sport, mai bine alergi 5 min pe zi decat o ora pe luna!straight face
Renunta la alimentele grase!
Nu manca dupa ora 19:00.
Vei scapa de kilograme dar sa nu te astepti ca rezultatele sa vina peste noapte.
:*

| soseta ucigasa a răspuns:

Doar 20 de kg?

| g3orgy a răspuns:

Nu mai manka paste fainoasa dulciuri paine cartofii prajitzi mananca numai citrice fai putin sport sh mai respira oleaca laughing

| lorely1308 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la innot! O sa ai un corp de invidiat dupahappy Cunosc o tipa, care era mult mai supraponderata decat tine si in mai putin de 3 luni a ajuns sa fie model, la ce corp bine conturat avea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai mananci paine, dulciurele, junk food si faci ceva sport.Cum suna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mananci prajeli dulciuri mai putine fara sucuri acidulate sport in fiecare zi macar 10 min pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice dieta faci sa face si miscare neaparat!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooooooooo fato

| deni_7015 a răspuns:

Madutzu in cat timp ai slabit 15 kg?