| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am prietene care au 12ani si au ditamai tatzelelaughing adica sun mult prea mari la 12 ani sa ai asemenea tatze si cand iesim si noi ca fetele:_p baieti sar pe ele le cere numarul etc si sunt baieti de 16-17 ani straight face si fetele astea cam rad de mine x( adica la inceput nu ma deranja adica ma gandeam bah sunt mult prea mari da acum prietenu meu s-a despartit de mine pentru una din ele si acum intrebarea mea e cum pot sa am si eu sani mai mari decat ii am acum?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Daca rad de tine inseamna ca nu-ti sunt prietene adevarate si nu ar trebui sa mai umbli cu ele! Gaseste-ti altele! Si, poate ca iubitul tau nu te-a parasit din cauza sanilor [daca la asta te gamdesti] poate considera ca nu va potriviti cu adevarat si ca nu mai avea rost sa mai continuati relatia voastra! Iar, sanii nu prea ai cum sa ii cresti, nu cred ca vrei sa-ti pui silicoane la varsta asta, si nici nu te sfatuiesc. Poate, iti vor mai creste ca esti inca micuta, si mai au timp sa ti se dezvolte, chestia e doar sa ai rabdare. Dar, trebuie in acelasi timp sa gandesti pozitiv, adica sa zici "am sanii mari" si asa mai departe, adica sa ii dai creierului o stare de multumire [nu stiu exact cum sa-ti explic] caci daca mereu te vei crtica "vai ce sani mici am" iti garantez ca nu-ti vor mai crestewinking. Uneori, unele lucruri sunt conduse de subconstient, adica daca tu gandesti negativ despre un lucru, mai rau o sa fie. Deci ai o gandire pozitiva, spune-ti ca ai sanii mari dar in asa fel incat si tu sa crezi acest lucru. Mult succes si o zi buna!kisshappy

9 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Nu poti pentru ca e totul de la mama natura.Esti inca adolescenta si ai timp sa iti creasca.Nu crede tu ca a avea sanii prea mari e ceva de bine.Gandeste-te pe viitor.Sanii cu timpul se lasa( mai ales cei mari ) insa cei mici raman mult mai tonici.Eu sunt de parerea ca mai bine un san mic si frumos decat unul mare si bleahlaughing.Si apoi sa arati mai mult decat varsta ta NU e un compliment.Eu una ca am 15 ani daca mi-ar zice cineva ca arat de 20 as lua-o ca pe o chestie naspha.Ai sa vezi ca va veni varsta aceea cand o sa mai vrei sa ti se zica ca arati mai mica decat varsta ta si o sa iti amintesti de chestiile astea si o sa razi singura.In legatura cu sanii, asteapta ca o sa mai creasca ei pana la 17-18 ani.Corpul se maturizeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| miauuau a răspuns:

Si tu dc crezi ca le cere nr? au intentii ascunse daca pot spune asastraight face,doar sunt baietistraight face
si prietenele tale...poate poarta sutien cu push uptonguetongue,daca vrei... poarta si tu, dar asta nu ar fi o solutie. uitehappy, te lamureste Yoanna803

| Ferenin a răspuns:

Alea cand or sa fie insarcinate si o sa li se mareasca sanii si o sa para niste "laptarese". Atunci barbatii lor or sa va caute pe voi, cele cu sanii mici

| alinutzaaa a răspuns:

Nu prea ai cum! happy

| Panda a răspuns:

Aoleu ce probleme ai si tu ca prietenele tale au sanii mai mari ca tine. Uite la 25 de ani o sa li se lase si tu o sa le ai frumoase.

| RoswithaAdd a răspuns:

Hey, cine te place te place asa cum esti.
nu trebuie sa fii complexata pe tema asta.
sincer, multe copile de 9-12 ani sunt dezvoltate fizic, dar din punct de vedere intelectual, cam bate vantul.
sanii iti vor creste in timp, nu este necesar sa te ingrijorezi; cine te place, te place asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti face griji,adica corpul fiecarei fete se dezvolta diferit.Ce e adevarat,baietii din ziua de azi cam asta se uita(sani si fund mare) dar ce sa le faci la aia?winking si prietenul tau,s-a despartit de tine pentru ca nu erai ca ele...ce face? stai asa putin, daca chiar tinea la tinr si te iubea, eu nu cred ca ar fi facut asa ceva.Adica? ce astepta el? sa te vada mai repede in pat sa iti vada corpul si dupa aceea gata sa te paraseasca.Stii,se poate spune ca si chestia asta e naspa cu sanii mici sau alte chestii,dar in legatura cu acel prieten, asta nu e iubire. Daca tot era cu tine, trebuia sa fie cu tine pentru ceea ce esti, nu doar sa iti vada corpul sau altceva.Si cum am spus, fiecare corp al fetei se dezvolta diferit si nu trebuie sa iti faci probleme din asteahappy

| Costy_5746 a răspuns:

Stiu ca nu iti place raspunsul meu, dar trebuie sa astepti. Stiu ca modificarile astea de dimensiuni ale sanilor, sau mici "modelari" ale corpului, le ai dupa consumarea unor acte sexuale (sa nu cumva sa incepi sa faci d'astea doar de dragul de a.ti marii sanii). Acum dupa mine, cred ca prietenele tale sunt cam... aiurea. La 12-14 ani chiar nu conteaza cat de mari iti sunt sanii, sunt in crestere! Ar trebui sa aveti alte preocupari la varsta asta, decat marirea sanilor sau "cancanuri" d'astea.