| LoveIsMyDrug a întrebat:

Am 14 ani si am vergeturi pe fese crying... celulita nu am.(am 1.66 in inaltime si 49 kg.De la ce sa fac vergeturile si pot sa mai scap de ele?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

La vârsta asta, vergeturile se fac din cauza creşterii. Adică tu creşti într-un ritm accelerat acum, corpul se dezvoltă rapid (în special la fete când începi să devii femeie happy ), iar pielea nu face faţă. Vergeturile sunt nişte crăpături sau întinderi care dau impresia unei rupturi. În general, dacă sunt roşii sau violet, cu timpul culoarea dispare şi ele nu vor mai fi atât de reliefate.
Prin masaj (zilnic dacă se poate) cu o cremă pe bază de gălbenele sau o cremă simplă care hidratează bine, poţi să le faci mai puţin proeminente. Exerciţiile fizice care acţionează asupra zonei, alternate cu acest masaj, pot să le diminueze. Asta dacă ai răbdare laughing, că nicio minune nu se face peste noapte.

4 răspunsuri:
| TeddyAn a răspuns:

Esti prea slaba

| AnuriM13 a răspuns:

Auzi, ai descrierea perfecta cu a prietenei mele:geanina. tu esti?laughinglaughing

| LoveIsMyDrug explică:

Who the hell is "Geanina"? mersi pentru sfat oricum/:-)

| AnuriM13 a răspuns:

Oki, scuze nu esti geanina,... veai aceiasi caracterizare cu o prietena a mea si m-am gandit ca u esti ea, scuze ink odatablushing