| Cristian3 a întrebat:

Am 14 ani. si as vrea sa imi gasesc un job. sunt din Constanta!(scuze categoria)dau funda daca ma ajutati. big grin

Răspuns Câştigător
| GaByScream a răspuns:

Du-te si tu undeva la un restaurant sau ceva...Sau daca esti din constanta du-te la ceva ce tine de pescuit(doar esti la malul marii) si eu caut un job si tot 14 ani am doar ca sunt din prahova sper ca te-am ajutat si daca da bafta la munca

6 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Sincer la 14 ani nu prea ai ce "job" sa-ti gasesti, impartitul flutraselor ar fi o idee.

| Alesandraas a răspuns:

Nu prea cred ca ai sa gasesti ceva la 14 ani, c unde te duci zic ca esti prea micastraight face
Asa mi-au zis si mie si am 15 ani. rolling eyes

| looolliika a răspuns:

Hmm da rnuc red ac te lasa nimeni sa lucrezi la 14 ani. raised eyebrows legal e de la 16. asa stiu eu.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna cristi, avand in vedere ca ai 14 ani, nu prea ai ce job sa iti gasesti!

| danielavinca a răspuns:

Chiar daca nu e chiar la subiect legal poti sa lucrezi de la 15 ani cu acordul scris al parintilor la 14 nu cred ca te angajeaza cineva. Dar poate gasesti ceva trebuie sa cauti dar in principal ai putea sa imparti fluturasi alte idei nu am

| aioana a răspuns:

Nu pot lucra de la 14 ani ...doar de la 16 si atunci daca paritii tai sunt de acord