| Ariyana a întrebat:

Am 14 ani si cum a venit vara, a venit si vremea mersului la >strand=costume de baie.Problema e ca nu sunt epilata inghinal si am incercat acasa dar nu am reusit.Am vorbit cu mama mea(discret,adica nu i-am zis ca eu vreau sa ma duc)si a spus ca ei i se pare rusinos si ca astfel se arata o forma de nerusinare fata de cosmeticiana(de parca ele nu vad asta zilnic). Astfel,m-am hotarat sa ma programez singura la epilat inghinal total si interfesier,fara sa stie mama, deoarece nu voi merge la strand sa ma fac de ras.Dar am o mica problema...imi e cam rusine avand im vedere varsta mea si nu stiu ce reactie va avea cosmeticiana...ma va epila inghinal la varsta de 14 ani? Pentru cele care ati fost, cum e? A fost o experienta ciudata pentru voi?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e deloc o experienta ciudata si nu ar trebui sa iti fie rusine, cosmeticeana nu te cunoaste si plus de asta nu esti prima care s-ar epila inghinal la ea

| τττ a răspuns:

Bună.
Stai calmă, nu te vei face de râs.Nu ești nici prima, dar nici ultima care o să meargă la epilat.Bine că te gândești la corpul tău și ai grijă de el!
Pa, pa.

| prizeFTW a răspuns:

De ce să-ţi fie ruşine? Până la urmă este treaba lor. Şi mama ta ar trebui să te susţină pentru că este femeie ca şi tine. Dacă ţi-e foarte ruşine cumpără-ţi o lamă de ras de la colţ, dar ai grijă să nu te dai, trebuie să te dai cu gel de bărbierit ( îl poţi lua pe ascuns de la tatăl tău ), te dai cu el în zona inghinală şi tai uşor. ATENŢIE : Tu tai firul de păr în direcţia opusă creşterii lui.
Sper că te-am ajutat!