| luvyousomuch a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 8-a...si pana acum n-am avut nici un prieten de la mine din scoala...
eu vreau din scoala deoarece sunt la cea mai buna scoala din orasul meu si acolo sunt cei mai draguti baieti:X
au venit acum in clasa a9-a anul asta unii swper:X dar crying nu am noroc deloc...
prietena mea andreea care este si ea pe TPU (loveyousomuch)
a avut un prieten dintra-9a si as vrea sa stiu cum sa fac sa am si eu un prieten...
help me!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea mica, mai asteapta 2-3 ani si iti vei gasi un prieten. pana atunci iti vei mai schimba modul de gandire, vei intelege ca nu e deloc important sa ai un prieten "dragut". Ce daca prietena ta are un prieten? Ea greseste, arde etapele, renunta prea curand la copilarie si la frumusetea adolescentei. N-ai vrea sa faci ca ea, fiindca o sa regretati amandoua mai tarziu.

| monyk a răspuns:

Buna, pai poti avea un prieten de la tine din scoalahappy...trebuie sa fi cat se poate de naturala si zambitoare, fi optimista, paseste cu incredere, daca iti place un baiat nu te lasa, vb cu el, flitreaza cu el ca nu se stie niciodata!

| Flav a răspuns:

Alta pustoaica care cauta dragostea ca asa-i la moda. De ce vrei prieten, ca prietena ta are si tu, nu? Dupa sa spui si tu : ''am si eu iubit, sac!, sac!, sac!''? Mai vrei si din aceeasi scoala, alte pretentii nu mai ai? Voi n-ati intrat in viata voastra intr-un liceu, vi s-a lipit si voua cerneala pe buletin si gata vreti iubiti si alea alea.
Fataaaaaaaaaaaa, cum fataaaaaaaaaaaaaaaaaaa, esti singura? Ia si vezi-ti de scoala aia si lasa trend-ul asta, ca maine, poimane aud pe aici ca suferi si tu sau ca ti-a zambit unul si ne ceri sfatul.

| Aly07 a răspuns:

Poi e simplu si eu sunt a 9 daca vrei imi trm um mesaj si iti dau idwinking.

| Mony_4137 a răspuns:

Asa se duce dragostea adevarata pe apa sambetei. Si voi mai ziceti ca baietii nu stiu sa iubeasca cu adevarat si ca vor doar sex, pe cand voi vreti doar sa va laudati. Si mai ziceti ca il iubiti. E o prostie. Nu de asemenea oameni are nevoie Romania.

| Cretzule a răspuns:

La tine conteaza iubirea sau de unde este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ma la scoala ta se face preselectie la inscriere? cea mai buna, cei mai draguti, cei mai super.inseamna ca la celelalte scoli ti-e si frica sa intri asa-i? mai, mai, frumoasa si bestiile.pai tu ai ramas in urma tare de tot. unele la 13 au si copii si tu nici macar prieten? o sa ramai singura avand in vedere ca sunt mai multe fete decat baieti.grabeste, si daca-l prinzi ...vezi cum il pastrezi ca banuiesc, in scoala voastra sunt si cele mai misto fete, evident.noi fi tu acum zana zorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 16 ani si nu am av prieten.
Nu consider ca e o problemaraised eyebrows