| Cristea_Alex_1986 a întrebat:

Am 14 ani vara asta in Iulie fac 15 si as vrea sa nu mai depind foarte mult de banii parintilor, cunoastezi vreun job (asa zis job) pentru varsta mea? Stau in Bucuresti si m-as bucura daca ma puteti ajuta cu niste informatii!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca doar ca promoter poti. Du-te in magazinele mari gen Auchan, Carrefour, Cora etc si intreaba.

| FaraNumePls a răspuns:

Salut! Poți să te angajezi cu jumătate de normă (legal) doar de la 16 ani. Iar după 18 te poți angaja cu norma întreaga.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Ai putea incerca sa intrebi la nite magazine, ca poate iti gasesc ei ceva pentru varsta ta, ca de exemplu un prieten de al meu la 15 ani, a intrebat la niste magazine daca poate lucra acolo la varsta lui, si lau pus sa aranjeze marfa pe rafturi, si a primit ceva bani, pentru varsta lui era foarte bine!