| Little Princess a întrebat:

Am 15 ani.Anul trecut m-am indragostit de un baiat cu care am fost impreuna pana luna trecuta la inceput.Ne-am despartit fiindca ne certam des si nu avea rost sa fim impreuna, ca ne faceam mai mult rau. Dupa o saptamana maxim de cand ne-am despartit m-am bagat cu alt baiat, crezand ca asa il pot uita pe fostul iubit.In prezent cu noul ibit ma inteleg super bine, doar ca nu il iubesc. E o mica problema.Eu ma gandesc inca la celalat baiat.De ce? Sunt oare nesimtita ca atunci cand sunt cu prezentul ma gandesc la fostul? Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti vinovata pentru gandurile si sentimentele tale... Nu este nimic anormal.Pastreaza amintirile frumoase din cealalta relatie.Este bine ca vrei sa iti vezi mai departe de viata happy. Esti o fire puternica, nu ca mine, mai slaba de inger big grin.Bravo tie!

| monyk a răspuns:

Buna, nesimtita nu e cuvantul potrivit, nu ai ce face daca inca il iubesti pe fostul, nu poti sa ii comanzi inimii, cu timpul ai sa vezi ca nu te vei mai gandi la fostul, dar daca despartirea e totusi recenta atunci va fi mai greu, dar ai sa vezi, cu trecerea timpului ai sa il uiti. E foarte bine ca ai inceput o noua relatie, de ce sa stai sa suferi in singuratate? Lasa ca viata e frumoasa si nu trebuie irosita, incetul cu incetul te vei obisnui cu noul iubit si ai sa vezi ca il vei iubi, e vorba de obisnuinta, nu se poate deodata sa nu te mai gandesti la fostul, e ceva normal, atat timp cat l-ai iubit si poate mai simti ceva pentru el... dar e bine ca incerci sa incepi un nou inceput alaturi de altcineva, bravo tie! Eu nu as putea sa fiu asa, chiar imi pare rau ca de multe ori cand aveam ocazia de a fi cu un baiat, ratam acea ocazir tocmai ca eram cu gandul la fostul, si nu aveam curaju sa o iau de la inceput, traiam in trecutsad, dar lasa, tu continua relatia cu actualul, pe parcurs il vei uita complet pe fostul si vei putea avea o relatie frumoasa alaturi de cel langa care esti acum.

| anad a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.Iti trebuie doar rabdare si vei vedea ca o sa te intrebi apoi cum ai putut sa il iubesti pe celalalt, daca chiar te intelegi cu noul prieten.

| Adya20 a răspuns:

Nu.nu esti nesimtita! Si eu sunt in situatia ta.este destul de neplacut sa incerci sa uiti pe cineva care ti-a facut rau dar totusi il mai iubesti.Deocamdata tu inca te gandesti la fostul dar, asta nu e nesimtire.Plus ca este prea repede ca timp ma refer sa te indragostesti brusc de actualul.Trebuie sa astepti sa se linisteasca putin apele ca apoi sa poti sa-ti vezi de viitorul tau.Vei trece si peste asta, ai sa vezi ca la un moment dat o sa te saturi singura de trecut, fara sa vrei, va fi brusc. Iar in legatura in ceea ce priveste fosta relatie ai procedat bine, cu cat avansai mai mult cu atat te raneai si mai tare.Ai incredere in tine si ai putina rabdare, timpul le rezolva pe toate.Cand am auzit aceasta vorba la varsta ta n-am crezut-o si am luat-o in gluma dar acum realizez ca era adevarata! Succes si.crezi in puterea de a merge mai departe chiar daca acum iti pare greu!

| Aly07 a răspuns:

Nu iti face griji, nu esti nesimtita, doar ca nu poti sa-l iubesti pe actualul prieten, pur si simplu nu a putut ajunge la inima ta, asta demonstreaza ca esti greu de cucerit tongue, dar nu iti face griji undeva, candva dragostea se va pune in calea ta si astfel il vei uita si pe acel baiat.
Succes happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac raspunsurile sincere asa ca iti dau unul pe masura. Dupa ce te-ai despartit de prietenul tau, tu ai sarit direct pe altul.nu crezi ca ar fi fost mai bine sa faci o mica pauza pana sa sari la alt baiat? ca sa-ti controlezi sentimentele si sa stii exact ce simti in legatura cu fostul? asa ai sarit pac pac pe altul, te faci si pe tine sa suferi ca te tot gandesti si il iubesti pe celalalt, si o sa-l ranesti si pe baiatul cu care esti acum de prezentstraight face. Cand va afla sentimentele tale va crede ca doar te-ai folosit de el (nu te supara dar cred ca, chiar ai facut-o dintr-un motiv egoist, stai cu el doar cu speranta ca asa il vei uita pe celalalt). Nu cred ca tu te-ai simti bine daca ai fi in pielea noului prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o proble aici dar eu zic ca ar trebui sal cunosti mai bine pe fostul asta o sa te atraga mai mult de el iti garantez.Si asa incetul cu incetul il vei uita pe fotul si nu ar trebui sa-l cauti pe fostul deoarece iar o sa til amintesti si asa nu o sal mai uitiwinking stiu ce zic