| Ramona_Cojoacă_1996 a întrebat:

Am 15 ani și, asemenea altor fete, mă confrunt cu problema părului pe burtă, sâni, spate și alte zone. M-am epilat de câteva ori în aceste zone, fiind presată de ideea că sunt diferită, dar părul crește la loc. Mă puteți ajuta cu un sfat?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate esti condamnata sa te lupti intreaga ta viata cu aceasta problema deloc placuta. Ai putea incerca chiar daca este un procedeu scump, sa apelezi la epilarea definitiva pe baza aparatului cu emisie laser deoarece parul cdiar daca uneori mai reapare este teoretic extrem de subtire/slab si aproape invizibil. Epilarea cu laser cu diode este mai eficienta decat cea cu IPL. Sanatate!

| WaterDrop a răspuns:

E ok, unii baieti adora fetele pe pielea carora limba lor intampina obstacole.Ii face sa se gandeasca ca sunt la munte.

| Ramona_Cojoacă_1996 explică (pentru WaterDrop):

Uau, acum chiar mă gândesc serios dacă să-mi fac o baie în ulei de ricin