| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si 3 luni.Intrebarea mea este: Ar trebui sa ma barbieresc (pentru prima data) chiar daca nu am par pe gat si nici pe obraji(am puf dar abia se observa,si nu este peste tot, doar intr-o anumita zona)? Am in zona perciunilor si mustata (pe care mi-o iau momentan cu o crema depilatoare pentru mustata ) si la barbie (destul de mare).Sa mai stau asa sau sa incep sa ma barbieresc?
Multumesc.

1 răspuns:
| keenkee a răspuns:

Daca puful acela de abia se vede, lasa-l, nu ai de ce sa-l dai jos, pentru ca o sa inceapa sa fie tot mai gros firul si atunci chiar vei fi nevoit sa te barbieresti. Iar daca ti se pare ca arata destul de urat si nu iti place cum iti sta, da-l jos.