| bybmada a întrebat:

Am 15 ani si am 1, 55 toata lumea spune ca sunt mica ce pot face pentru a ma inalta? exista vreo alimentatie corespunzatoare sau anumite exercitii care le pot face in casa?

Răspuns Câştigător
| Andreeagen a răspuns:

Inot baschet volei ar fi niste optiuni oricum.depinde si de statura rudelor apropiate daca cineva dn fam are o statura mik e posibil sa nu te mai inalti daca toti au o inaltime. normala vei mai creste, dar oricum sportul te va mai inalta k cativa cm buni

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

De crescut vei mai creste pana pe la 20 de ani... Poti sa faci sport (nu prea vad ce, in casa - dar e foarte frumos sa iesi afara, la aer) cum ar fi inotul sau basketul, dar daca stilul tau e asta nu te va ajuta... sau nu prea mult... Si mie imi spun unii ca sunt mica... Dar nu m-am vazut niciodata asa... Am sub 1, 70 dar asta nu m-a impiedicat sa joc basket. Si cu "liga mare"... Am jucat cu oameni care aveau peste 1, 90 si am tinut pasul... Am jucat bine... Nu conteaza inaltimea... Doar daca vrei sa fii fotomodel sau ceva...

| Leea1234 a răspuns:

Inotul!

| Gabystelistu95 a răspuns:

1. Trebuie sa inoti, sa faci baschet, volei, handbal.
2. Ia-ti un complex de vitamine si minerale, dormi suficient. La 15 ani multe fete stau prin te miri ce cluburi pana la te miri ce ora.
3. Du-te la un medic enocrinolog, de obicei cresterea e pana la 19-20 ani.

| kitty_8919 a răspuns:

Cel mai bun sport ar fi baschetul

| romina_7963 a răspuns:

Si eu sunt mica de inaltime, dar am invatat sa ma accept asa cum sunt, fiecare persoana are farmecul ei, iar acesta nu sta in neaparat in inaltime.

| IqStorm a răspuns:

Sportul dezlotă organismul. Încearcă nataţie, hanbal, volei, baschet, tenis. Pentru 15 ani nu eşti neapărat mică însă, cu siguranţă, practicarea unui sport te va ajuta să dai drumul creşterii. Eu, personal, ţi-aş recomanda înotul pentru că este mai puţin costisitur şi dacă timpul nu-ţi permite nu trebuie să-l practici la un nivel avansat plus că nu depinzi de alte persoane în practicarea acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la inot, volei sau baschet.

by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti mica? care e problema? sunt mai mici decat tine? si eu sunt asa si? am o sotie si trei copii mari deacum. dar ei sunt mai inalti decat noi.si apoi, mai ai timp sa cresti.innotul este bun. dar veazi sa cresti nu saaa...intri la apa.succes.