| Alinacaragea a întrebat:

Am 15 ani si iubesc asa cum nu am iubit in viata pe un baiat care este in varsta de 19 ani am fost impreuna intr-o scurta reletie de aproape o luna dupa care din nu stiu ce motiv, cand totul parea feeric imi spune ca ma iubeste insa viitorul este mai important si ca ne va durea mai putin acum despartirea decat o sa doara atunci cand pleaca el la facultate(se va muta in alt oras, dar nu de tot doar in timpul cursurilor de la faculate). Eu nu am inteles de ce si nici acum nu inteleg, ma iubeste, il iubesc de ce nu vrea sa continuam, de ce sa lasam iubirea sa piara, sa fie invinsa de durerea amara ca frunza de pelin? As fi profund recunoscatoare daca as putea afla cum sa procedeez, cum sa nu mai doara asa de mult?

Răspuns Câştigător
| Absolut a răspuns:

Pai pleca din oras nu? asta inseamna ca nu poate tine o relatie la distanta. de fapt o relatie la distanta nici nu exista. el poate face acolo orice vrea tu fiind constienta ca te iubeste si nu greseste, dar nu este asa. atata timp cat esti la facultate in alt oras crede`ma ca nu iti sta mintea la iubire cel putin primi 2 ani. ai in cap numai distractie, cluburi, fete. etc... Mai bine ai las`o asa pentru ca o sa ajungi s asuferi mai mult daca incerci sa fii impreuna cu el cand e plecat... sau poate el chiar nu te iubeste si s-a plictisit sau alte deasea. nu`mi pot da seama!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OvidiuDanzka a răspuns:

Mare dreptate are omul ala...
Distanta de obicei aduce de ambele parti certuri, probleme si in general chestii nasoale.