| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si iubesc un baiat de 1 ansuntem de o seama el e prea timid e frumos cuminte la locul lui dar nu ia am spus niciodata santimentele mele nu l-am vazut de 2luni si mi-e dor DE EL IUBESC IN TACERE dar nu i pot spune sta in acelasi oras la150m departare dar mi-e greu am incercat sa ma inprietenesc si cu alti baieti dar nu e la fel la el a fast1 data un joc simpla prietenie dar pentru mine sa transformat in iubire adevarata prima de altfel nu stiu ce sa fac cu mama lui e problema ca nu l scapa din ochi oare ce sa fac? mam saturat sa iubesc si sa sufar...

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este ceva normal la varsta voastra... iubirile in tacere! Sunt cele mai frumoase, cele mai pure, cele care iti raman in suflet toata viata!
Toate vor depinde in timp, de el si nu de mama lui!

| nimic a răspuns:

Incearca sai vorbesti cat se poate de direct, dar sa nul sperii, s-ar putea sa fie mult prea timid si sa nu mai stie ce sa faca, si tu dk il convingi pe el ca tii la el, si el o va convinge pe mama lui ca esti o persoana de treaba. In dragoste nu exista limite, nici parinti, nimica. Good Luck!