| BeautyTeacher a întrebat:

Am 15 ani si toti prietenii mei se duc noaptea prin cluburi si doar pe mine nu ma lasa zic ca vai ca trebuie sa am alte preocupari chatterbox. Mereu minteam ca dorm la cineva dar nu pot sa "dorm" la cineva in fiecare weekend, vreau si eu sa am parinti normali sa ma lase pana la 2-3. FUNDA :-

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, nu esti singura in situatia asta.Si eu am aproximativ aceeasi problema, dar totusi incerc sa ii inteleg pe ai mei.Prin cluburi umbla tot felul de drogati, betivi, cocalari; este foarte mult fum care dauneaza, iar dupa parerea parintilor si muzica maxima face acelasi lucru; si se gasesc o multime de motive.Nu degeaba varsta majoratului e la 18 ani.Pana atunci esti in grija parintilor! Ei iti ofera adapost, hrana, imbracaminte, sfaturi etc, tot ce ai nevoie.Macar atat poti face si tu, sa ii asculti. Oricum, mai ai 3 ani, ce`i asa mare bai...Pana atunci ai o multime de lucruri de facut si poti incerca sa iti traiesti altfel adolescenta.Doar pentru ca prietenii tai umbla noaptea prin cluburi nu inseamna ca sunt un model bun de urmat.Nu trebuie sa imiti pe nimeni, fii diferita, fii tu insuti!

7 răspunsuri:
| BeautyTeacher explică:

Bai harciog parintii mei s au prins ca ii mint si redus mintal esti tu

| BeautyTeacher explică:

Mai prostule daca tu te superi pe maikta si zici ce proasta e nu e nimic dar daca vine unu si zice ce proasta e mata nu te ai supara?

| BeautyTeacher explică:

Nu sunt o eleva proasta la invatatura am media 9, 70 si ceva dar nu au incredere sa ma lasehappy Vorbesc urat cand ma enervez sa fim seriosi tu nu faci astaraised eyebrows? Cum sa te duci dimineata in club:O ai probleme la capusor.bAFTA

| BUFU_7128 a răspuns:

Parinti normali sa te lasa pana la 2-3? acum serios.cum sa zic.nu ar fi normali daca te'ar lasahappynu poti sa ii schimbi, p mee ma lasa si tot 15 ani am, dar asta sa nu se ocupe de tine prea multhappy

| BUFU_7128 a răspuns:

Lase* pardonbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.eu am 13 ani si nu ma lasa sa stau afara pana dupa ce se intuneca.asta da ghinion...

pe de o parte au dreptate...intr-o zi a venit varul meu.in cartier.si a plecat cu putin timp sa se intunece...

l`am condus cu niste prietene.si cand ne-am intors ne spune unu` : "Fetelor vreti sa faceti cunostinta cu penisu`? "

i-am dat una si am fugit pana pe cealalta parte a strazii...

sa nu crezi ca sunt rai.iti vor doar binelehappy

| Mephistopheles a răspuns:

Te mai intrebi de ce nu te lasa? Presupun ca esti 1 eleva proasta la invatatura, ai un vocabular cam plin de injuraturi, nu stii sa te comporti si sigur esti o persoana ce nu stie sa se ingrijeasca de sine, iar persoanele din grupul tau de prieteni sigur nu sunt de cea mai buna "calitate"...
Eu stiu un lucru. daca vreau in club ma duc sambata de dimineata cu tovarasii si stau pana mai pe seara... DAR nu la 2-3 dimineata.
A si parintii tai sunt destul de normali ca nu te lasa... Te-ai strica si mai rau, plus ca cei care-si lasa plozii asa sunt parinti indiferenti, carora nu prea le pasa de copii...