| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa ies cu o fata la film. intrebare: la ce filme pot sa o duc, adica comedie, actiune etc. Si inca un lucru, ce sfaturi imi dati ca intalnirea sa fie cat mai reusita?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Acum depinde si de fata. Cel mai bine o intrebi ce film ar vrea sa vada. Stiu multe fete care ti-ar da in cap cu popcorn-ul daca le-ai duce la un romance... Actiune in niciun caz. Eventual o comedie sau un horror daca este tipul acela de fata. (Nu exagerat cel horror)
Pai poti sa o iei de acasa si sa mergeti amandoi la cinema in loc sa-i spui ca "Ne intalnim in locul x".
Vedeti filmul pe care ea l-a ales si chiar daca nu ti-a placut sa nu fi negativist. Ea l-a ales deci ii place acel gen...
Dupa poti duce acasa, poti sa-i faci anumite complimente (ex: de ce iti place tie la ea, sau de anumite obiecte pe care le are-haine, colier etc.)
Nu exagera cu sarutul...Este prima intalnire banuiesc. Ia-o incet,nu vrei sa o faci sa te creada un disperat. Fa-o sa se simta bine, fii tu insuti.
Poate ca atunci cand se termina filmul si o duci acasa o s-o poti tine de mana.
Repet, nu saruta de la prima intalnire... O s-o sperii mai mult, o sa devina confuza si o sa strici tot ce ai cladit pana in momentul respectiv, asta in cazul in care nu e si ea disperata dupa tine. Daca iese bine aici o sa se apropie si mai mult de tine si o s-o poti invita undeva si pe viitor.
Bafta!

-Blytz-

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ati putea merge la o comedie. Iar apoi dupa film sa mergeti impreuna la o cafenea si sa discutati despre voi, despre film. Secretul e sa fii cat mai deschis si sa stii sa-ti ascunzi cat mai bine emotiile. Fii glumet, ascult-o si pe ea, intreab-o lucruri despre ea, vorbeste si despre tine dar nu da la iveala prea multe detalii ca misterul sa nu se risipeasca. Ca s-o impresionezi si mai mult, cand va intalniti i-ai putea da un trandafir alb sau rosu.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu propun să o duci la un film romantic sau o comedie. Ar fi chiar ok din punctul meu de vedere.
Păi te sfătuiesc să fii tu, să fii drăguț cu ea, să încerci să comunici cât mai mult și să te uiți în ochii ei când vorbești cu ea. Să nu-ți fie rușine de ea și nu-ți face planuri.că vei face o chestie la ora x și altă chestie la ora y. Lasă să decurgă totul așa normal.
O seară plăcută!

| YaHabibi a răspuns:

Iti recomand sa o duci la un film de dragoste! fi dulce cu ea, vorbestei frumos, in timp ce va uitati la film apropie'te de ia si ia'o incet de mana, uita'te la ea si zambestei.La finalul filmului uitate in ochii pune-i o mana in spatele capului si sarut'o. La final duo acasa si spune-i ceva dulce, ceea ce simti pentru ea.

Bafta, amigoo!