| Alexiaaa16 a întrebat:

Am 16 ani, 1.60m si 48-49kg, imi doresc de foarte mult timp sa ma ingras si nu reusesc, mananc de 4-5 ori pe zi, mananc ciocolata la greu si nu se pune nimic, imi este rusine cu corpul meu, multi imi zic ca sunt foarte slaba, am avut momente cand ma judecam pe mine. M-am gandit si la varianta cu pastile de ingrasat, dar am auzit ca nu sunt bune, chiar nu mai stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta cumva?

4 răspunsuri:
| Dekle a răspuns:

Doamne! Nu esti slaba! Tinand cont ca ai 1, 60 si aproape 50 kg, nu inteleg de ce te stresezi!

| wildthing a răspuns:

Lasa-ti corpul in pace! E foarte bine asa cum esti! E perfect! Nu te lua dupa toti tampitii care-ti spun ca esti "foarte slaba".
Nu umbla cu prostii, sa-ti dai metabolismul peste cap, iar apoi, cand vei ajunge la o anumita varsta (mai curand decat crezi) sa-ti dai palme de ciuda ca nu poti sa mananci si tu o prajitura pentru ca te ingrasi imediat. Nici nu iti dai seama ce norocoasa esti sa ai un astfel de metabolism, nici nu iti dai seama cati oameni (barbati si femei) sunt nefericiti pentru ca nu pot manca tot ce doresc, cand doresc si in ce cantitate doresc, pentru ca se ingrasa din orice si nu-si pot tine greutatea sub control.
Nu stiu ce-i in capul vostru, parca v-au spalat astia mintile, toate vreti sa aveti cooru' cum il au diformele alea gen Kim Kardashian. Ce poate face "social media" din mintea omului si cat de usor o poate spala! Era o vreme cand femeile cu basanau' mare erau considerate rebuturi, nu se uita nici dre@cu' la ele (sau se uitau doar cei care nu-si permiteau altceva), iar acum astia incearca sa le faca modele de urmat! Bleah!

| VoidEternal a răspuns:

Nu mai manca porcarii. Oricum o sa ajungi sa duci dorul vremurilor in care puteai sa mananci orice. Pana atunci o sa reusesti doar sa-ti deteriorezi santatatea.

| diabetzaharat a răspuns:

Esti in limite normale