| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 7 luni si inaltimea de 1.71 cm.La 16 ani aveam 1.65.Doresc sa cresc pana la 1.80.Sugestii?

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cel mai bun sport care ajuta la cresterea in inaltime este basket-ul.

| yyyyy a răspuns:

Daca esti fata eu cred ca inaltimea ta este suficienta. Totusi ai putea sa te inalti prin mai multe metode cum ar fi : Innot, voley, rugby, poti sari coarda, tenis, sa te joci cu paletele, sa te plimbi cu bicicleta, sa faci podul, apoi sa stai in fund cu picioarele intinse si sa atingi mainele de degetele picioarelor si sa stai asa vreo 5-10 secunde. poti repeta de vreo 4-5 ori. Poti face exercitii aerobice.

| xLove a răspuns:

Sa mananci sanatos, si ai putea sa te inscrii la un sport (Basket, innot).

Craciun fericit!

| Turok90 a răspuns:

Înotul ajută la crescutul în înăltime.

| Antoniu007 a răspuns:

Mancanca fructe si legume, si bea apa plata si suc facut de tn.Cand mananci mancare nu te pune sa stai jos pe scaun sau in pat.Si du-te si tinete cu mainile de o bara ca te vei inalta.

| buntarka a răspuns:

NU cred ca ar trebui sa te plingi de felul cum arati,inaltimea ta e destul de normala pentru aceasta virsta, toate caracterele(inaltime, greutate, etc.) de care ai nevoie o sa le mostenesti cu timpul, acum fii pe pace si traieste viata din plin pentru ca 16 ani nu o sa mai aiwinking