| Aluppda a întrebat:

Am 16 ani și am multe carente in educatie, viata și intelect, cum rezolv asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citind, invatand, continuandu-ti educatia la scoala si acasa, asimiland cunostinte in toate domeniile.

| Hyperion7 a răspuns:

Prin educație, fie self improvment, fie prin mers la terapie.
Daca te referi la cultura generala, tot prin educație.
Ai atâtea oportunități de a te dezvolta fix cum vrei, trebuie doar sa știi unde sa cauți.

| comandantul638386 a răspuns:

Te ajut eu. Daca spui o chestie de genul din start la intelect nu ai nici o problemă, pentru că un prost nu ajunge sa conștientizeze una ca asta niciodată. Probabil vrei sa ajungi la un nivel superior în viața și îți dorești să evoluezi, nu ești mulțumit cu puțin de la tine. Asta este foarte tare. Poți să îți iei un mentor sau un model care sa te ajute sa evoluezi, stai cu oameni tari de caracter, onorabili, puternici și curajoși, reali și sinceri, care au realizări și au trecut prin multe, astfel de persoane te ajuta sa vezi din mai multe unghiuri. Mi-ar placea sa stam mai mult de vorbă pe tema asta și să îmi dai mai multe detalii. Unde te pot contacta?