| dorinta233 a întrebat:

Am 16 ani si m-am apucat de sala. Am 1.70 si 58 kg. Fac de 3 zile si am observat ca incep sa mananc din ce in ce mai mult ca de obicei. Eu am platit doar pentru luna asta. Daca ma las de sala si revin la viata mea normala (adica fac pe saptamana cateva abodemene si merg la liceu/putin pe afara), o sa ma ingras? Mi-e frica ca atunci cand nu voi mai face sala voi ajunge foarte gras. Eu nu vreau sa fac mereu sala pentru ca nu prea imi permit, acum m-am dus sa vad cu e. Credeti ca sunt prea mic pentru sala?

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Si daca iti rupi vena cu cel mai puternic drog din lume, dupa o luna tot poti sa revii la viata ta normala.
Sala se face ani de zile ca sa zici ca devine un stil de viata

| SammiSchüler a răspuns:

Dude, esti obsedat? ai mai intrebat asta o data. da, trebuie sa te ingrasi sa faci muschi. nu stiu dupa ce o sa se intampla cu tine. probabil te vei transforma intr-o cratita dar ca sa iti raspund la intrebare, e normala acea pofta de mancare.
(ca sa nu va stresez cu post-uri aiurea: http://ask.fm/xmisstake :D)

| khaori a răspuns:

Buna.
Daca mananci normal si faci cat de cat sport, nu ai cum sa te ingrasi daca te lasi te sala. Important este sa ai o limita, sa stii cand sa te opresti din mancat.
O seara buna!