| AAnonimus1999 a întrebat:

Am 17 ani, daca este vreun control intr-un bar pe la 2 dimineata si eu am baut putin, ce poate sa imi faca politia? Eu fiind la masa cu baieti care au peste 18 ani, multumesc

Răspuns Câştigător
| HeliosMetal a răspuns:

Din cate stiam eu, daca ma esti cu un parinte nu are nimic, gen poti sa bei cat vrei atata vreme cat esti sub supravegherea lui, daca esti cu prietenii, ei nu raspund de tine pentru ca esti minor, deci te legitimeaza, si cel mai probabil contacteaza paritii sau tutorele

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te pot lua la sediul Politiei si acolo cheama parintii sa-i intrebe de ce esti la ora aia in bar si bei alcool, de ce nu esti supraveghiat si restul.
Acum depinde de cat sunt politistii de cumsecade, daca parintii tai scapa cu vreo amenda sau nu.

| Goddess23 a răspuns:

Daca te legtimeaza te vor trimite acasa cu o avertizare in cel mai fericit caz sau ii vei insoti la sectia de politie de unde iti vor chema parintii si te vor mustra.