| gheorghe69919 a întrebat:

Am 17 ani jumate și am o relație cu un băiat de 18 ani de aprox 1 an părinții lui mă știe și ai mei pe el dar unul din ai mei nu e de loc de acord cu relația și mă închide în casă dacă merg undeva cu mama mă sună din oră în oră pe apel
video sau vine după noi îmi interzice să ne vedem iar celălalt nu se poate opune de frică iar eu nu îl mai suport de loc ca îmi interzice totul și aș vrea să merg de bună voie la prietenul meu care stă cu părinții lui ei fiind toți de acord cu noi și cu asta aș vrea să știu dacă el ar avea probleme dacă aș face asta sau pe
mine dacă mă aduce poliția acasă dacă acel părinte al meu declară ca am plecat și ca mă vrea înapoi când prietenul meu mi-a cunoscut părinții unul din ei adică cel care nu e de acord ne a interzis să ne mai vedem iar de atunci mă urmărește și nu mă lasă să fac aproape nimic e mereu după mine și dacă i aș spune ca vreau să fiu cu prietenul meu m ar bate ar face scandal
și ne ar da afară pe restul
familiei și pe mine vreau să plec de bună voie la prietenul meu aș avea o viață liniștită fără să fiu închisă în casă sj altele doar ca nu vreau să mă întorc înapoi și mi-e frică ca poliția mă va aduce la acel
părinte iar el mă va pedepsi îmi va lua telefonul si va face tot să nu mai pot vorbi cu prietenul meu și pe lângă faptul ăsta nu vreau să îi creez nici lui vreo problemă dacă aș pleca ar păți el ceva? sau eu?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai gheorghe69919, ai doar 17 anisori si o viata inainte si tu te declari deja homosexual, cand nu ai descoperit inca dragostea pentru o fata, de aceea parintii nu acepta aceasta rusine imensa pentru ei, precum relatiile sexuale intre baieti.
Asculta si de parintii tai, macar cat esti in casa lor, ascultand si respectand regulile lor, iar dupa ce termini scoala, pleaca in alt oras si fa ce vrei tu cu orice barbat vrei.