| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si inca nu am prietena... sad sunteti amabili sa imi dati cateva sfaturi?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si in viziunea societatii actuale esti fraier si amicii si familia se gandesc daca nu cumva iti plac baietiichatterboxCat de inchis gandesc uniioh go on
Nu e nimic anormal la tine.Doar ca e greu sa gasesti o fata ca lumea.Intre noi fie vorba, te inteleg perfectwinking
Ai rabdare si fii mai atent la prietenele tale solowhistling

| Bacemi a răspuns:

In primul rand sa lucrezi un pic la capitolul incredere. Asta inseamna in primul rand sa te feresti de anturaje nefaste. Oamenii care sunt rautaciosi cu tine si nu te inteleg mereu te vor trage inapoi si nu te vor lasa deloc sa evoluezi. Nu trebuie sa ai de-a face cu ei decat la nevoie. Cauta de asemenea sa vezi cine e bun si cine te intelege. Cauta astfel de oameni si incearca sa ti-i faci prieteni. Persoanele care sunt ceva mai timide si retrase au nevoie de un impuls. Acest impuls vine de obicei din partea celor care inteleg ce simti si te asculta cu adevarat. Trebuie sa iti dai seama cam ce lucruri cauta o fata la un baiat. Si sa iti dai seama si ce vrei tu de la o fata. Astfel vei sti ce trebuie sa schimbi la tine pentru a avea ceva mai mult succes la fete. Ai nevoie de o persoana foarte apropiata care sa iti fie mentor si care sa te indrume mereu. Acesta poate fi un parinte, un coleg sau poate diriginta / dirigintele ori alt profesor.

| bOse a răspuns:

Varule, stai calm. E timp... nu te impacienta.

| GabrielaIoana a răspuns:

Mai nu te ingrijora. poate nu ai gasit pers potrivita.eu am 14 ani si am avut deja 2 pr da iti spun ca mai bine ai rabdare si mai cauta o sa dai u de o fata care sa iti placawinking Orcum continuo sa fi u insaty si cineva te va remarca cand te vei astepta cel mai putin happy Mult noroc!

| virusz a răspuns:

Fa-ti una!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a putea fi iubit trebuie sa iubesti. O fata sensibila si cu suflet nobil nu se uita la fata sau la trup, ci la ochii baiatului si la pantofi (adica trebuie sa fie ingrijiti). Cu cat vei incerca sa o flatezi mai mult pe fata respectiva, cu atat mai mult vei gresi. Asadar, fii tu insuti... si in orice faci sa fi inconjurat de adevar, si bunatate. Asta asteapta o fata cu suflet nobil... si astfel o vei "cuceri".

Pentru restul fetelor (83 %) trebuie sa fii smecher, bogat sau sa fii dotat si cu chestia mare.(Pentru ele nu mai conteaza sa fi sensibil, ci doar sa ai sex - appeal.). Bafta sa ai! Şi sa mergi cu Dumnezeu inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai e o chestie importanta... daca esti timid sau nu esti prea vorbaret (sau nu prea iesi din casa) e un pic mai greu sa intalnesti fata potrivita... dar nu iti fa griji, pentru ca o vei putea intalni fie din greseala, o data, pe strada, sau poate fi chiar o colega de clasa sau din liceu. E foarte important sa ai incredere in tine! Succes!