| frum a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut inca parte de primul sarut. E ceva grav? Sincer. Mentionez ca sunt foarte frumoasa(nu ma mandresc cu asta)doar ca sunt foarte timida.Foarte! Din cate imi dau seama, cei din jur nu stiu ca nu am avut parte de aceasta experienta, deoarece in viata de zi cu zi sunt foarte normala, atrag privirile. Oare baietilor le e frica sa se aproprie de mine? Din pacate sunt un exemplu in care se dovedeste ca nu frumusetea conteaza, sunt foare nefericita. Simt iubirea in mine dar nu pot sa o impartasesc. Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi.Sunt extrem de trista, vad fetite de 11 ani cu prieten, si eu.matura cat de cat, si nu am parte de iubire...doare.

6 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

Bun venit in clubul meulaughing!
Si eu am fost la fel ca tine, exact in aceeasi situatie.Am reusit sa trec peste doar prin comunicare.Am vorbit cu prietenul meu despre asta si a inteles si pana la urma am facut-o. A fost foarte funny si superlove struck.Si baietii se fereasca de tine? Nu cred.Asta este doar in mintea ta pentru ca te gandesti prea mult la chestia asta.Stai linistita odata si odata o sa se intample.Trebuie sa te simti bine si sa fii relaxata si sa nu te mai gandesti la asta.
Succes:*

| babyblue_8588 a răspuns:

He he! si eu tot la 17 ani am avut primul sarut fataa!laughing))) si eu eram super timida. daca nu vrei sa te faci de ras vezi ca gasesti pe youtube un filmuletz cu lectii de sarut pasional, nu e mare filosofie. oriqm baiatu cu care o sa stai o sa inteleaga si te va ajuta:*:*:*succes smugsmugsa ne povestesti apoi cum a fost!:*:*:*

| EnjoyTheSilence a răspuns:

Te-as sfatui sa fi putin mai indrazneata.multa bafta!

| PaulB a răspuns:

Incearca sa fii macar un piculetz mai indrazneata big grin

| Stixie a răspuns:

Nu dispera. Daca tot ai 17 ani si ai"rabdat" pana acum, o sa mai ai rabdare in continuare.Pana acum, ceva din tine nu a cerut un "sarut", atunci mai asteapta pana ce vei gasi un baiat pentru tine!

| Bacemi a răspuns:

Nu e o problema. Nu te grabi. E de inteles daca esti mai timida. Fii sigura ca un sarut fortat nu e deloc placut. E mult mai frumos cand te saruta persoana iubita. Atunci e intr-adevar pasiune, simti furnicaturi in tot corpul. Nu fa asta cu oricine. Asteapta sa iti placa mult un baiat si vezi sa te placa si el. Incearca sa citesti despre asta pe forumuri si nu te simti rusinata. Nu ai de ce. O sa vezi ca atunci cand se va intampla va fi foarte bine. Trebuie doar sa urmaresti partenerul si tot va fi super. Nu iti fie teama. Incearca sa fii ceva mai sociabila si sa iesi mai des cu prietenii. De obicei persoanele care te inteleg, te respecta si iti vor binele te fac sa evoluezi si sa lasi timiditatea in urma. Cel putin asa a fost la mine. Si eu am fost super timid. Si acum mai sunt. Insa e mult mai bine.