| yonuTTuu a întrebat:

Am 17 ani sunt baiat. 1. 67 si 69 de kg. Vreau sa slabesc si m-am gandit sa merg la sala sa fac cardio + dieta. Vreau sa-mi dati si mie un progam cardio si o dieta. dau funda.

3 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Cea mai buna dieta, atunci cand urmaresti sa elimini grasimea din organism este dieta keto, dar e dificil sa o tii, sa procuri alimentele respective, te costa. Cel mai usor este sa alergi un minim de 30 de minute pe zi, evident poti face antrenament de tip interval, antrenament de intensitate ridicata cu diverse echipamente de la kangoo jumps, coarda de sarit, ideea e sa ai un deficit caloric zilnic.

| SisMusic a răspuns:

Raspuns la aceasta problema nu crede ca o sa o poti gasi pe net adica nu 100% corecta!
Cel mai bine ar trebui sa vorbesti cu instructorul de la sala el o sa stie cel mai bine el este specializat in asa ceva nu niste necunoscuti de pe net!big grin
Bafta in continuare!winking

| KhaleesiD a răspuns:

Sa faci minim 30 minute 1 ora de sport si cu mai putine mancaruri nesanatoase(dulciuri, grasimi, carne in exces, etc.) dar cu mai multe legume si fructe.
P.S. Dar vezi sa nu te tii infometat, sa ajungi sa mananci o salata de fructe pe zi. Sa o iei treptat tongue happy